Polisi Cimer'e şikayet etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle kimsenin kimseye bağırarak hakaret etmeye hakkı yoktur, hele özellikle maaşını halktan alan ve halka hizmet eden bir personelin bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Hakaret bir suçtur ve cezası hukukta vardır.
Bu tür şeylerde kamera kaydı açıp haklı olduğunuzu gösteren adımlar atmanız gerekir, yoksa olmadık iftiralarla bile karşılaşabilirsiniz. Cimer'den şikayet etmişsin, oradan kişinin ilgili amirine yazı ulaşacak ve amiri bu konuyu sizi arayarak görüşecek ve derleyecektir. Ha hakaretten mahkemelere verme şansın da var ama bir kayıt olsaydı daha sağlam olabilirdi mahkeme davanı kazanabilmen açısından. Mahkeme davalarının uzun olması, kişiyi ruhsal olarak yıpratması bile yeterdi.
İyi de ortada hakaret bile yok okuman yazman var mı? Kalıp cümlelerle yok "halktan maaşını alan" vs. diye konuşma mantıklı cümleler kuralım lütfen. İster özel de çalış ister devlette her türlü halkın cebindeki paradan arz ediliyor ödeden ücret ve maaşlar. Biraz kamu yönetimi araştırmalısın.

Ben çıkış yapmadım siyasete çekmiyorum konu dışınada çıkmıyorum. Sorunuzun cevabınıda verdim. Ortada bir suç bile oluşmamış açıkçası. Bana bağırdı diye bir şikayet şekli yok o yüzden kafanıza takmayın demek istedim. Bende kaymakamlığa işlerim için gittiğimde polise adres sorduğumda ben ne bileyim diye tersledi beni gidipte kin ve nefret beslemedim bu insanlara karşı. 80'lerdeki polis teşkilatı ile günümüzdekinin farklı olduğunu çok iyi biliyorsun. Silah kullanma yetkisine kadar kısıtlandırıldı polis dediğiniz insan. Siz polisleri sevmeyip kin duyduğunuz için bu duyguyu besliyorsunuz.

İyi de ortada hakaret bile yok okuman yazman var mı? Kalıp cümlelerle yok "halktan maaşını alan" vs. diye konuşma mantıklı cümleler kuralım lütfen. İster özel de çalış ister devlette her türlü halkın cebindeki paradan arz ediliyor ödeden ücret ve maaşlar. Biraz kamu yönetimi araştırmalısın.

Büyük ihtimalle sizin memur bir tanıdığınız var bu hissi bilirim ben, bu kişilerin ne tiplerle uğraştığını yakından bilirsiniz ama bu memlekette işini kötü yapan adamların varlığını da kabul etmek zorundasınız.

Bu tür insanlar her alanda var. Sadece bazılarının sesi daha gür çıkıyor, kendilerine verilen yetkileri kötüye kullanıyorlar. Biz vatandaş olarak değil eminim polisler bile kendi aralarında böyle olan meslektaşlarını eleştiriyorlardır.

Siz görevinizi yapmışsınız bence. Herkes hak ettiği yeri bulsun.
Aynen her sektörde var bunlar. A101'de bile güvenlik kameralarından markete gelen giden kızların bacılarımızın gözle taciz edildiğini bile duydum.
Büyük ihtimalle sizin memur bir tanıdığınız var bu hissi bilirim ben, bu kişilerin ne tiplerle uğraştığını yakından bilirsiniz ama bu memlekette işini kötü yapan adamların varlığını da kabul etmek zorundasınız.
Bu konu dönerci için açılsa ben doğruyu ve haklı olanı savunurum. İşini kötü yapan her sektörde olduğunu anlatmaya çalışıyorum sadece aynı şeyi konuşuyoruz. Asker, polisi hastanede şehit eden hemşire ve doktorlar vardı devlet hastanelerinde.
Önemli olan polisin bağırması çağırması olmamalı bu konuda hayat boyu kendinizi yıpratmış olursunuz. Şunuda ekliyorum polisin arkadaşa bağırması konusunda yine arkadaşı haklı buluyorum.

Yazılarında dikkatli ol! Saldırgan kelimeler kullanıyorsun, ya hiç yazma ya da yazıyorsan saygılı yaz. Okumam yazmam tabi ki var, "bağırmak" bir hakarettir, konu sahibi polis bana bağırdı, el-kol hareketi yaptı demiş ilk yazısında.

Yazılarında dikkatli ol! Saldırgan kelimeler kullanıyorsun, ya hiç yazma ya da yazıyorsan saygılı yaz. Okumam yazmam tabi ki var, "bağırmak" bir hakarettir, konu sahibi polis bana bağırdı demiş ilk yazısında.
Devam et diye bağırmış okumamışsın işte. Bunun hakaret olduğunu ispatlaman imkansız. Amerikan polisi olsaydı bağırmaz mermi yollar mıydı? Yatın kalkın şükredin Allah'a böyle polislerimiz askerlerimiz var.

Aynen her sektörde var bunlar. A101'de bile güvenlik kameralarından markete gelen giden kızların bacılarımızın gözle taciz edildiğini bile duydum.

Şunu unutmayın bu polis yarın bir gün bir devlet dairesinde işi düştüğünde başka bir memura da aynı davranışı sergiliyor sergileyebiliyor. Aslında sizin "polis her gün nelerle uğraşıyor" dediğiniz tipler de bu insanlardan çıkma çıkabiliyor. Bilmem kimin çocuğu diye çıkıyorlar diyorsunuz ya ona bakarsanız bu bazı polisler de benim kim olduğumu biliyor musun diye çıkışabiliyorlar. (Bknz: Benim babam polis :D) Burada yaşanan olay da aynısı. Bu olaydaki gibi bazı polisler kendini bir şey sandığı için vatandaşa böyle hareketlerde bulunuyor bulunabiliyor. Ben nasıl olsa polisim diye. Biraz da kendinizle çelişiyorsunuz burada. Hangi yöreye veya statüye ait olursa olsun bu tipler her yerde var.

İşini kötü yapan her sektörde olduğunu anlatmaya çalışıyorum sadece aynı şeyi konuşuyoruz

Tamam sorun yok o zaman 👍

Son düzenleme:
Devam et diye bağırmış okumamışsın işte. Bunun hakaret olduğunu ispatlaman imkansız. Amerikan polisi olsaydı bağırmaz mermi yollar mıydı? Yatın kalkın şükredin Allah'a böyle polislerimiz askerlerimiz var.
Adamı kavga ettirecek duruma getirmiş daha ne olsun, bu cümleden bile polisin davranış şekli belli, bu sebeple kamera kaydı açılmalıdır diyorum kanıt açısından, yoksa üzeri ört bas edilip kapatılabiliyor elbette.

Şunu unutmayın bu polis yarın bir gün bir devlet dairesinde işi düştüğünde başka bir memura da aynı davranışı sergiliyor. Aslında sizin "polis her gün nelerle uğraşıyor" dediğiniz tipler de bu insanlardan çıkma. Bilmem kimin çocuğu diye çıkıyorlar diyorsunuz ya ona bakarsanız bu polisler de benim kim olduğumu biliyor musun diye çıkışabiliyorlar. Burada yaşanan olay da aynısı. Polis kendini bir şey sandığı için vatandaşa böyle hareketlerde bulunuyor. Ben nasıl olsa polisim diye. Biraz da kendinizle çelişiyorsunuz burada. Hangi yöreye veya statüye ait olursa olsun bu tipler her yerde var.
Çeliştiğim nokta yok. Bu olayı polis üzerinden manipüle etmenizi anlayamadım. Siz kendinizle çelişiyorsunuz her yerde bu olay var diyorsunuz ama poliside özellikle iğneliyorsunuz. Hak dağıtırken adaletli olun. Bugün kaç tane savcı, hakim, belediye başkanı, kaymakam, zengin kodamanlar ve özellikle size işveren karşısında böyle davranabilirsiniz?
Adamı kavga ettirecek duruma getirmiş daha ne olsun, bu cümleden bile polisin davranış şekli belli, bu sebeple kamera kaydı açılmalıdır diyorum kanıt açısından, yoksa üzeri ört bas edilip kapatılabiliyor elbette.
Evet davranış şekli yanlış ama suç niteliği taşımıyor.

Çeliştiğim nokta yok. Bu olayı polis üzerinden manipüle etmenizi anlayamadım. Siz kendinizle çelişiyorsunuz her yerde bu olay var diyorsunuz ama poliside özellikle iğneliyorsunuz. Hak dağıtırken adaletli olun. Bugün kaç tane savcı, hakim, belediye başkanı, kaymakam, zengin kodamanlar ve özellikle size işveren karşısında böyle davranabilirsiniz?

Polisi hangi ifademde iğnelemişim alıntı yapabilir misiniz?

Şunu unutmayın bu polis yarın bir gün bir devlet dairesinde işi düştüğünde başka bir memura da aynı davranışı sergiliyor. Aslında sizin "polis her gün nelerle uğraşıyor" dediğiniz tipler de bu insanlardan çıkma. Bilmem kimin çocuğu diye çıkıyorlar diyorsunuz ya ona bakarsanız bu polisler de benim kim olduğumu biliyor musun diye çıkışabiliyorlar. Polis kendini bir şey sandığı için vatandaşa böyle hareketlerde bulunuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı