Polisi Cimer'e şikayet etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@macint0sh

Haklı.

Neden bir insana sırf statüsünden dolayı saygı göstereyim ki? Neymiş, kutsal meslekmiş de saygı gösterilmeliymiş. Sanki ben buradan kişilerden değil de, polislik mesleğinin kendisinden bahsediyorum. Yorumu gerçekten okuyup anladıklarından şüphe ediyorum.

Aslında sizin yaptığınız yorumla onunkinin mantığı benzer.

Siz birinin sinirli olmasının başkalarından çıkmaması gerektiği konusunu yazmışsınız. Kendisi de son yorumunda kafede çalışırken sipariş 2dk geç geldiği için kendisine kızan müşteriyi haksız bulmuş.

@Ponstaneforte ilk yorumunda bazen bazı şeylerin üst üste geldiğini ve haksız yere de olsa insanların başkalarına gereksiz yere kızabildiğini ve mazur görülmesi gerektiğinden bahsetmiş.

Şimdi ben de buradan müşterinin kim bilir hangi derdi vardı, her insanın bir patlama noktası vardır, hoş görün diye bir sonuç ortaya çıkarabilir miyim?

Demek ki herkes o anki duygu durumu fark etmeksizin görevinin getirdiklerini layığıyla yapmak zorunda.

Yalnız son yaptığınız yorumu da hiç uygun bulmadım bunu da eklemek istiyorum @reptile aynı @Ponstaneforte 'nin silinen yorumu gibi. (Sanırım modlar sildi.)

• Beğen
İfadeler: acv
@macint0sh

Hangi yorumum tam olarak?

Sırayla atayım;

Polis her türlü insanla uğraşıyor diye yaptığı meşru mu oluyor? Onun görevi o.

Size hak veriyorum ama inanın onların işleride çok zor. Hergün envai çeşit tiple muhatap oluyorlar. Tehdit edenimi dersiniz, yerinden ettirenimi dersiniz, bilmem kimin çocuğuyum diyenimi dersiniz, amir müdür tayfasınımı dersiniz. Rüşvete karşı diye 1 haftada 3-4 yere postalanan karakolcu polisler vardı bu ülkede. Durup dururken polise küfür edenini de gördüm ben. Araya siyasi bağlantılar sokturtup polisi tayin ettirten kodamanlarda var. Hiçbirşey dışarıdan göründüğü gibi değil. Herkesin dayanma patlama gücü var o adamın aşmış demektir. Burger King'e bile gitsen yoğunluktan sinirli olabiliyorlar bu çok normal bir durum. Bende senin gibi kafama takıyordum birgün özel güvenlikle kavga ettim. Belki ben haklıydım ama adamın koca gün orada amir baskısıyla çalıştığını düşününce vazgeçtim özür diledim.

Bana kafede çalışırken iki dk geciken sipariş yüzünden bağıran müşteriyi hatırlattın. Neymiş işimmiş. Kendisi mükemmel olmayan ama mükemmellik bekleyen insan bozuntularıyla dolu ülke.

Son yaptığınız yorumdan kastım ise ponstaneforte’yi alıntıladığınız yorum.

Benim ilk yorumumda yanlış bir şey yok ki. Polis diye her önüne gelene öyle yapacaksa işimiz var. Böyle bahane olmaz.

Diğer şahıs olayı anlamadan gelmiş bana işçilik vasfın var mı diye saçma sapan sözler sarfediyor.

Son yaptığınız yorumdan kastım ise Ponstaneforte’yi alıntıladığınız yorum

Orada birçok mesajı alıntıladığım için hangi mesajdan rahatsız olduğunuzu çıkaramadım.

Arkadaşlar geçende havalimanına girerken çevirmede polis beni durdurdu. Kimlik istedi verdim, emniyet kemeri çıkardım lambayı açtım, neyse kimliği verdi, ben de kemeri tekrar takarken bana bağırdı hadisene böyle sanki üzerime yürüyecek gibi neyse devam ettim. Ablam görmüş polis bana el kol yapmış ben o an cüzdana kimliği koyuyordum, sinirlendim bilerek döndüm yine çevirmeye girdim. Neyse ki durdurmadı yoksa kavga etmeye hazırlanıyordum, polis memurunun böyle davranması normal mi? Vatandaş olarak bana bağırıp el kol yapması. Oysa ortada bir sorun da yok. Ben de cimer'e şikayet ettim, yeri saati yazdım. Bakalım sonuç ne olacak. Bu arada polis bana öyle davranınca yanındaki diğer polis ona tamam sakin ol, gidiyor dedi. Sizce sonuç ne olur?
Kayıt olsa daha olumlu bir sonuç alırsın başıma gelmişti.

Polis, devlettir. Devleti devlete şikayet cok komik, hele ki şu zamanda. Haklı olmanız ayri mesele.

Son düzenleme:
Arkadaşlar geçende havalimanına girerken çevirmede polis beni durdurdu. Kimlik istedi verdim, emniyet kemeri çıkardım lambayı açtım, neyse kimliği verdi, ben de kemeri tekrar takarken bana bağırdı hadisene böyle sanki üzerime yürüyecek gibi neyse devam ettim. Ablam görmüş polis bana el kol yapmış ben o an cüzdana kimliği koyuyordum, sinirlendim bilerek döndüm yine çevirmeye girdim. Neyse ki durdurmadı yoksa kavga etmeye hazırlanıyordum, polis memurunun böyle davranması normal mi? Vatandaş olarak bana bağırıp el kol yapması. Oysa ortada bir sorun da yok. Ben de cimer'e şikayet ettim, yeri saati yazdım. Bakalım sonuç ne olacak. Bu arada polis bana öyle davranınca yanındaki diğer polis ona tamam sakin ol, gidiyor dedi. Sizce sonuç ne olur?
Anacığımın bir lafı geldi aklıma, "İt it'e, it de kuyruğuna". Kimi kime şikayet ediyorsun ki...!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı