Pollux 3T-10 5095 TL oldu

İlkti, Hayatımda ilk defa Masaüstü bilgisayar toplayacaktım. Hep laptop ile mc oynardım eskiden. CS oynardım artık onuda kaldırmıyor.
Babam 95 üzeri ortalama getir 9K veririm dedi. Bende çalıştım 95 üzeri getirdim almayın dediler yaz aylarını bekleyin dediler ama sanırım sonuç gittikçe kötüye gidecek.
5 gün önce PC satın almaya karar verdim. Tam sürecin ortasında 5000 TL oldu. Şimdi 16GB yapacağım RAM'i mecburen 8 GB'a döndürdüm. B460 almak yerine H410'la kalıcam büyük ihtimal. Bu zamanda PC toplanmaz dedikçe durum daha da kötüye gidiyor. Ne kadar erken alabilirseniz o kadar iyi artık piyasa.

2022 de düzelir deniyor (ben en fazla 1hafta süreceğini düşünüyorum)
2022 yılında düzelir denmiyor hocam, sonbahar aylarında Mining zayıflayacak deniyor. Koronavirüs olmasaydı bu kriz kolay kolay yaşanmazdı. Koronavirüs olunca GDDR6 bellek tedariki yavaşladı sonra yeni nesil kartların üretimi yavaşlamaya başladı ardından Miningciler eski nesil kartlarıda doymadılar yediler. Oyun oynamayı seven kitle "E bana, e bana?" oldu.
5 gün önce PC satın almaya karar verdim. Tam sürecin ortasında 5000 TL oldu. Şimdi 16GB yapacağım RAM'i mecburen 8 GB'a döndürdüm. B460 almak yerine H410'la kalıcam büyük ihtimal. Bu zamanda PC toplanmaz dedikçe durum daha da kötüye gidiyor. Ne kadar erken alabilirseniz o kadar iyi artık piyasa.
Hocam kendimden beklemezdim fakat bu dönemdeki fiyatlar gerçekten anormal, stok bekleyin yaz için Koronavirüs hafifleyince üretim de rahatlar fiyatlar da yavaş yavaş rahatlar diye düşünüyorum. Tabi sizin takdiriniz çünkü ben bile emin değilim ne olacağından.

Artık masaüstü yerine. Gaming laptop daha karlı geliyor bana. Şuna bak. GTX 1650 ve i3 10100F var. 5095 TL. Buna çevre birimleri de ekle. 7000 TL rahat. Ryzen 5 4600H ve GTX 1650 Ti olan bir laptop. 7500 TL bandında.

Yeni konular

Geri
Yukarı