Polonya Her Mig-29 İçin 1 F-16 Alacak

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 634
Makaleler
24
Yer
İstanbul
ABD, Polonya'ya Mig-29'larini Ukrayna'ya vermesi için baskı yapıyor. Ukrayna da olası bir Rus saldırısından korktuğu icin direkt olarak vermek istemiyor.

ABD ile Polonya arasında her Mig-29 için 1 adet F-16 takası konuşuluyor. Polonya'nin Mig-29'lari ABD'ye satmasi ve ABD'nin de uçakları Ukrayna'ya vermesi Polonya'nın Rus tepkisi çekmemesi için planlanıyor.

Acaba F16 için Block kaç teklif ettiler, bilmiyoruz. Viper alırlarsa (zor ihtimal) çok iyi bir takas olur. Sizce Rusya Polonya'ya atar yapabilir mi çamura saplanmısken?

20 küsur Mig-29 tabii ki çok bir fark yaratmaz ancak hava için bir savunma direnci oluşturur. Batı tarafı için Rusya ne kadar Ukrayna'ya saplanıp kalırsa o kadar iyi zaten.

images (8).jpeg

Rusya açıkça tehdit etmişti ancak bir Nato ülkesi için bu tehditlerin bir geçerliliği yok gibi. Ha Nato ülkesi olmasaydı Polonya o zaman kaderi Ukrayna gibi olurdu sanırım.

Rusya açıkça tehdit etmişti ancak bir Nato ülkesi için bu tehditlerin bir geçerliliği yok gibi.
Evet, bir saldırı durumunda NATO gibi bir gerçek olur ancak Polonya - Rusya arasındaki ikili ilişkilerin gerilmesi günün sonunda Polonya'yı bağlar. Sadece askeri olarak düşünmemek lazım. Bunun siyasi ve ekonomik sonuçları da var.

Hava savunma sistemi verseler daha faydalı olurdu sanki.
Bence denizaltı verseler Mig 29'lardan daha etkili olur. Bunu bir havacı olarak söylüyorum :D
Block 40 veya 50 ayarında olur. 70 verirse çok tepki çeker
Ben de ABD'nin 70 vereceğini sanmıyorum hiç. 30-40 yıllık uçaklar için böyle takasa zaten girmezler herhade.
NOT: Pentagon hülle teklifini reddetmiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı