1 F-16'nın 1 Saatlik Maliyeti

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 84
  • Görüntüleme 9B
A-10 bizim gibi ülkelere çok lüks kaçar. Çok maliyetli bir uçak. Ayrıca günümüz HSSleri için çok kolay bir hedef. F-35 ise ağ tabanlı harp doktrini ile bir tasarım harikası.

Şuan alabileceğimiz en mantıklı uçak F-35. Su-57 veya Su-35 demeyin. Çin’in Su-35 için ödediği fiyata bakın ve bizim için x2 yapın o fiyatı.

Bir ordudan söz ederken ne güzel de bizimkiler diyorsun. Sanki seninle gerçekten ilgisi varmış gibi. Herkes kendine. Kimse kimsenin değil. Elimden gelse bir kuruş vergimin gitmesini istemem. Ama gidiyor işte. Senden aldığı verginin nereye gittiğini açıklama zorunlulukları yok. Bazı konuları niye akışına bırakmak yerine kafa patlatıyorsunuz? TSK var çünkü Türkiye var. Bunlar olması gerektiği için var. Sen istesen de olacak istemesen de. Ben vergimin gitmesini istemiyorum mesela. Bu durumu değiştiriyor mu? TSK mı sarsılıyor devlet mi yıkılıyor? Elbette hayır. Kafanızı kendi işlerinize verin. Herkes kendi tezgahını işletiyor.

Hiç farkında değilim desem :( Telaffuz ederken de karıştırdığım iki kelime :(
Karıştırdığında muhabir gelsin aklına aynı kökten türeme...

Nükleer santraller için de savaş uçakları için de geç kalındı. Denge siyaseti ile nereye kadar bilemiyorum. Üretmeliyiz her alanda hem de.

@FatihKan1 kusura bakma da, kuduran da sensin, gereksiz muhalefet yapan da sensin. Gelmiş burada millete sataşıyorsun, insanlar ilgi duydukları yahut merak ettiği şeyler hakkında tartışıyor. Görmek istemiyorsan başlığa gelmezsin. Ayrıca ödediğim vergi, savunma sanayine gitmesin demekte büyük gaflettir. Kişilere beslenen düşmanlıkla, devlete beslenen düşmanlığı iyi ayırt edebiliyoruz neyse ki.

Hiç farkında değilim desem :( Telaffuz ederken de karıştırdığım iki kelime :(
Aynen muhabirden gelsin aklına. Daha kolay oluyor ayırt etmesi:)
A-10 bizim gibi ülkelere çok lüks kaçar. Çok maliyetli bir uçak.
Bence arazimiz de uygun değil gibi bu uçak için. Biz Irak veya Suriye gibi düz arazilerde operasyon yapmıyoruz sonuçta. Afganistan'da da aktif olarak değil sadece bölgesel saldırılar için kullanılabildi yanlış hatırlamıyorsam. Bizim bölgede KT-1 veya Hürkuş gibi uçakların silahlı versiyonu ve SİHA'lar daha etkin olur diye düşünüyorum.

@FatihKan1 kime bu isyanın bu lafların? Yani "sanki seninle gerçekten ilgisi varmış" diye söylediğin kişi kim? Ayrıca senin verdiğin vergilerin bir kısmı TSK'ya gitmese şu an ne halde olurdun hiç fikrin var mı? TSK bırak lav edilmeyi, aksaklıklar yaşasa sence kaç çakal üzerimize atlar tahmin edebiliyor musun?

A-10 bizim gibi ülkelere çok lüks kaçar. Çok maliyetli bir uçak. Ayrıca günümüz HSSleri için çok kolay bir hedef. F-35 ise ağ tabanlı harp doktrini ile bir tasarım harikası.

Şuan alabileceğimiz en mantıklı uçak F-35. Su-57 veya Su-35 demeyin. Çin’in Su-35 için ödediği fiyata bakın ve bizim için x2 yapın o fiyatı.
A-10 başka bir ülkeye saldırı amaçlı tasarlanmış bir uçak değil. A-10 CAS uçağı ki bu görevi en iyi yapan uçak. Zaten herhangi bir ülkeye saldırmak amaçlı yapmayız. A-10 bizim gibi terör örgütleriyle uğraşan bir ülke için ideal bir uçak, dediğiniz gibi masraflı orası ayrı.

@FatihKan1 kusura bakma da, kuduran da sensin, gereksiz muhalefet yapan da sensin. Gelmiş burada millete sataşıyorsun, insanlar ilgi duydukları yahut merak ettiği şeyler hakkında tartışıyor. Görmek istemiyorsan başlığa gelmezsin. Ayrıca ödediğim vergi, savunma sanayine gitmesin demekte büyük gaflettir. Kişilere beslenen düşmanlıkla, devlete beslenen düşmanlığı iyi ayırt edebiliyoruz neyse ki.
Başlığı görmek istemediğim yok. Görüyorum düşünüyorum düşüncemi yazıyorum. Konu bu kadar basit. :)

Yuh artık artık. Kimseye sataşma yok. Bana sataşma var aksine. Yuh sana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı