Polonya'dan Türkiye'ye alkol getirebilir miyim?

fehmi_ns

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.001 Ryzen 7 7840HS 16 GB 1 TB SSD RTX4060 16" WUXGA Notebook
Eğer olursa bu ayın sonunda Erasmus projesi kapsamında Polonya'ya gideceğim ve Polonya malum, vodkasıyla meşhur. Bende oradan gelirken aileme vodka getirmek istiyorum. Size sorum şu: Ülkeme vodka sokabilir miyim?

Dip not: Henüz 17 yaşındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım 2 litreydi sınır yanında getirebileceğin. Daha fazlasına havalimanında gelirken yakalanırsan el koyarlar.
Ama 17 yaşındaymışsın bununla ilgili problem çıkabilir mi bilmiyorum. Çok küçük göstermiyorsan polis çevirip bavulu kontrol etse dahi aldığın alkol limitler dahilinde olduktan sonra pasaportunu kontrol ediceğini sanmıyorum.

1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.
2- Alkol derecesi % 22'yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

kaynak; Ticaret bakanlığı

Son düzenleme:
Polonyadan alsan bile uçağa sıvı alımına izin veriyorlar mı bilmiyorum. Fakat indiğin zaman free shoptan alabilirsin. Küçük gösteriyorsan pasaport soracaklardır. Büyük gösteriyorsan alabilirsin sorun olmaz.

Polonyadan alsan bile uçağa sıvı alımına izin veriyorlar mı bilmiyorum. Fakat indiğin zaman free shoptan alabilirsin. Küçük gösteriyorsan pasaport soracaklardır. Büyük gösteriyorsan alabilirsin sorun olmaz.
Bagaja verirse olur kabine toplamda 1 litreyi ve tanesi 100ml yi geçmeyen sıvı sokabilir. (Duty free hariç)
Bavulunda güzelce sarıp getirsin en güzeli. Duty freede Türkiye için en son yurt dışına çıktığım zamandan hatırladığım kadarıyla pasaportunu okutuyorlar yolcu limitlerini geçmemesi için.

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Polonya'ya gittim Türkiye'ye geri döndüm ve yanımda alkol getirmeyi başardım. Hiçbir sorun çıkmadı. Bagajıma koydum ve getirdim. Konu çözüldü kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı