Pop!_OS mi, Linux Mint mi?

Hiçbir tarafın savunucusu değilim. Sadece konuya denk gelmişken tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Uzun senelerdir Linux'un denemediğim dağıtımı kalmamıştır (laptopta) ya fan kontrolü, ya ekran renk ayarı, ya ses kalitesi ya da driverlarında, bunların tümü veya en azından birinde sürekli sorun yaşadım. Her şey çözülse ekran renk kalitesi (kalibre vs.) Ve özellikle ses kalitesi asla Windows'un yanına yaklaşamadı. Benim deneyimlerime göre hâlâ sıradan günlük kullanıcı için (özellikle laptopta) en iyi platform Windows. Son zamanlarda Linux gerçekten çok ilerleyip sorunsuza yakın hale geldiyse bilemem tabii. En son geçen seneler denemiştim, her şey düzgün fakat ses kalitesi yerlerdeydi. Deneyimimi paylaşmak istedim.

Not: Nedense en beğendiğim dağıtım da Fedora'ydı.

Not 2: Bir de Windows'a Subsystem Linux WSL geldi biliyorsanız. Bayağı beğendim ben.

Eh, Pop!_OS kurulumuna başlıyorum o zaman, aslında içimde Mint kurma isteği vardı fakat güncel olmak daha iyi, ayrıca salı günü Pop!_OS'un yeni sürümü çıkacak.
Kaynak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eh, Pop!_OS kurulumuna başlıyorum o zaman, aslında içimde Mint kurma isteği vardı fakat güncel olmak daha iyi, ayrıca salı günü Pop!_OS'un yeni sürümü çıkacak.
Kaynak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam kolay gelsin, keşke bende Windows'a tekmeyi basabilsem...

Kaynak
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. En geç bir kaç güne ben de Linux Mint Xfce deneyeceğim ve incelemesini yapacağım.
Hocam kolay gelsin, keşke bende Windows'a tekmeyi basabilsem...
Neden basamıyorsunuz hocam?

Geri
Yukarı