Pop!_OS nasıl kurulur?

murty0

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: i5-4200U 1.60GHz
  • RAM: 8 GB.
  • Ekran kartı: GeForce 840M 2 GB.
  • Depolama: 240GB SSD.

Bu sisteme Pop!_OS kurmaya karar verdim, ilk kez Linux kullanacağım. Kurulum ve kurulum sonrası rehber tarzı bir konu, video var mıdır acaba?

Ayrıca 22.04 LTS (NVIDIA) olanı mı indirmem gerek?

Kurulumdan sonra Türkçe nasıl yapabilirim?

Bu tarz tavsiyeleri verirseniz sevinirim.

Buradan NVIDIA sürümünü indirin ve balenaEtcher yardımıyla bir USB'ye yazın.

USB'nin içindeki her şey silinecek, eğer önemli verileriniz varsa bir yere yedek alın.
Buraya kadar internetten araştırarak yapabildim hocam, sonrasını beraber yapalım.

USB'de balenaEtcher ile yazılı şuan. Fakat Bilgisayar'a tıkladığımda USB gözükmüyor nedense, normal mi ?

balenEtcher'a girdiğimde algılıyor ama USB'yi.

Buraya kadar internetten araştırarak yapabildim hocam, sonrasını beraber yapalım.

USB'de balenaEtcher ile yazılı şuan. Fakat Bilgisayar'a tıkladığımda USB gözükmüyor nedense, normal mi ?
Büyük ihtimalle normal. ISO'yu yükleyip balenaEtcher'a yazdıysanız USB'yi çıkarıp Pop!_OS yükleyeceğiniz
bilgisayara takın. Bilgisayarın kapalı olduğundan emin olun.

Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız markayı, masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız anakart markasını söyleyin. Ona göre boot menüsünü açmak için belirli bir tuşa basacağız.

Büyük ihtimalle normal. ISO'yu yükleyip balenaEtcher'a yazdıysanız USB'yi çıkarıp Pop!_OS yükleyeceğiniz
bilgisayara takın. Bilgisayarın kapalı olduğundan emin olun.

Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız markayı, masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız anakart markasını söyleyin. Ona göre boot menüsünü açmak için belirli bir tuşa basacağız.
USB'den başlattım hocam. Durum böyle.
IMG_20230805_130919.jpg
IMG_20230805_131129.jpg

Kuruldu ve dil seçeneği geldi Türkçe-Turkish-Varsayılan seçerek bu ekrana geldim, hangisine tıklamam lazım?
IMG_20230805_131834.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı