Pop!_OS vs Arch

Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
  • ASUS TUF Gaming F15 FX506LH-HN004
  • Intel Core i5-10300H 4C/8T 2.50GHz CPU @ 4.50GHz
  • 8GB DDR4 3200MHz 1x8 CL22 1.20V SO-DIMM
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 + Intel UHD Graphics 630
  • Micron 2210_MTFDHBA512QFD 512GB M.2. NVMe SSD
Pop!_OS ile Arch Linux arasında kaldım. Hangi dağıtımı seçmeliyim? Günlük kullanım, yazılım geliştirme ve bot hosting için kullanacağım. Windows 10 ile dual boot yapacağım. Stabilite olarak hangisi daha iyi?

• ASUS TUF Gaming F15 FX506LH-HN004
  • Intel Core i5-10300H 4C/8T 2.50GHz CPU @ 4.50GHz
  • 8GB DDR4 3200MHz 1x8 CL22 1.20V SO-DIMM
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 + Intel UHD Graphics 630
  • Micron 2210_MTFDHBA512QFD 512GB M.2. NVMe SSD
Pop!_OS ile Arch Linux arasında kaldım. Hangi dağıtımı seçmeliyim? Günlük kullanım, yazılım geliştirme ve bot hosting için kullanacağım. Windows 10 ile dual boot yapacağım. Stabilite olarak hangisi daha iyi?
Pop!_OS'u kullanan yazılımcı sayısı muhtemelen Arch'tan çoktur. Stabilite, uygulama deposu ve kurulum kolaylığı, Wiki yerine Ubuntu tabanlı olduğu için kitlesi ve Nvidia-Intel arası ekran kartı değişimi için hazır toolları ile birlikte daha verimli.

Arch Linux biraz daha gelişmiş kullanıcılar için. Araştırmayı biliyorsanız eğer rahatlıkla çözersiniz. Rolling Release bir yol izlediği için güncellemeler hemen hemen yayınlanıyor. Güncelleme beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Mint ve Lubuntu tecrübem olmuştu geçen sene.
Bunu kullan şuan bu yazılım geliştirme oyun oynama ve bir çok şey için en iyi stabiliteyi sunuyor ben Windows tan geçtim 3 gün önce ama direk Windows ta ne yapıyorsam aynısını buradada yapabiliyorum (aynı işlevleri komutları bildikten sonra yapabiliyor sun)

Bunu kullan şuan bu yazılım geliştirme oyun oynama ve bir çok şey için en iyi stabiliteyi sunuyor ben Windows tan geçtim 3 gün önce ama direkt Windows'ta ne yapıyorsam aynısını buradada yapabiliyorum (aynı işlevleri komutları bildikten sonra)
Hazır kurulu Arch'tan aman aman farkı yok aslında.

En azından altyapı bakımından yaptıkları iş gerçekten üst düzey aman aman dediğiniz eğerki intel sürücüleri en iyi performans la kullanmanı sağlamaksa evet büyük fark yok
Intel sürücüleri :) Nvidia geçişiyle uğraşırken sıkıntı olabiliyor. Altyapı dediğin zaten Arch ve tema optimizasyonu. CPU kullanımı herhangi bir Arch gibi, testlerde en çok modifiye edilen en az performansı verir çünkü işlem olarak yük biner. Endeavour'un, normal Arch'a en yakın olma sebebi de bu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı