Pop!_OS vs Manjaro

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix G16
Ekipmanlar: Asus TUF VG24VQ, Royal Kludge RK61, DeLux M800 Ultra, HyperX Cloud II
Merhaba, Windows'tan Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Pop!_OS ve Manjaro arasında kaldım. Oyun ve yazılım için hangisini tercih etmeliyim? Oynadığım oyunlar Minecraft gibi basit ve Linux'a direkt destek sağlayan cinsten.

İlk defa kullanacaksanız alışma süreci için aralarından Pop_OS'u öneririm. Tam bilmiyorum fakat sanırım Minecraft'ı satın almadıysanız eğer, Windows'taki gibi oynayabileceğini sanmam.

Pop OS oyun için öneriliyor. Forumda oyun rehberi var:

Manjaro kullanmayın. Pop!_OS güzel bir tercih olabilir.

Eğer Arch tarafında bir şey arıyorsanız EndeavourOS veya arcolinux dağıtımlarına bakabilirsiniz.

Pop!_OS güzel bir işletim sistemi olsa da cosmic benim pek hoşuma gitmemişti.

İlk defa kullanacaksanız alışma süreci için aralarından Pop_OS'u öneririm. Tam bilmiyorum fakat sanırım Minecraft'ı satın almadıysanız eğer, Windows'taki gibi oynayabileceğini sanmam.

Proton ile korsan MC oynayabilir ama tavsiye etmem.

Hocam yanlış anlamayin ama bu çocuk sizce Linux alaninda iyi birisi mi ki kaynak olarak bu sahsi vermissiniz 😅😂🤣

4 yılı aşkın süredir Linux kullanıyor hocam. Ayrıca Linux ile ilgili faydalı içerikler üreten birisi olduğundan güvenebilirsiniz. Linux'u öğrenmemde önemli bir yeri var kendisinin.

Zaten Manjaro kullanmayın diye bir tek kendisi demiyor. Yurt dışında da Manjaro'nun imajı ciddi şekilde çizildi. Güvenlik gibi birçok konuda ciddi eleştiriler alan bir dağıtım.

Eğer kolay bir Arch deneyimi istiyorsanız arcolinux veya EndeavourOS dağıtımlarına bakabilirsiniz.

Hocam sisteminizi atar mısınız?
Sistem: i5-3470, GTX 750Ti 4GB OEM, 1x16GB DDR3 1800MHz
Biraz kötü 😕

2 yıllık bir tecrübem var hocam. Orijinal Minecraft hesabım da var.

Geri
Yukarı