Pop!_OS vs Arch

604997

Centipat
Merhaba biliyorum çok fazla soru soruyorum çok karar veremiyorum bazılarını rahatsız ediyorum.
Ama bu en son karşılaştırmamdı elediklerim: Holo ISO: Ben yazılım yapıyorum ve holo ISO oyun amaçlı.
EndeavourOS: Kaç kez sanal makineye kurarken dondu patladı Linux Mint: Sevmiyorum aşırı Windows teması var ve çok yeni kullanıcı sayılmam.
Kali Linux: Heçkır tayfa. Diğerlerini beğenmedim.
Pop!_OS ve Arch kaldı Arch yükleyebilirim komutların azını biliyorum (disk Mount sistemi yükleme fstab falan biliyorum)
Az oyun oynarım webte dolaşırım Discord kullanırım oyun az oynarım HTML/CSS yazıyorum C++ ya da Rust öğrenmeyi planlıyorum ayrıca apt yavaş biraz hızlandırmanın yolu var mı?

Merhaba biliyorum çok fazla soru soruyorum çok karar veremiyorum bazılarını rahatsız ediyorum.
Ama bu en son karşılaştırmamdı elediklerim: Holo ISO: Ben yazılım yapıyorum ve holo ISO oyun amaçlı.
EndeavourOS: Kaç kez sanal makineye kurarken dondu patladı Linux Mint: Sevmiyorum aşırı Windows teması var ve çok yeni kullanıcı sayılmam.
Kali Linux: Heçkır tayfa. Diğerlerini beğenmedim.
Pop!_OS ve Arch kaldı Arch yükleyebilirim komutların azını biliyorum (disk Mount sistemi yükleme fstab falan biliyorum)
Az oyun oynarım webte dolaşırım Discord kullanırım oyun az oynarım HTML/CSS yazıyorum C++ ya da Rust öğrenmeyi planlıyorum ayrıca apt yavaş biraz hızlandırmanın yolu var mı?

Pop!_OS denedim ama o kadar da güzel bir distro değil. Size Fedora ve Archcraft öneriyorum.
İkisini de Ventoy ile usbnizden canlı olarak kullanabilirsiniz.

Arch kurun kullanın hocam. Sizi üzmez. Takılırsanız konu açabilirsiniz.

Denerim

Pop!_OS denedim ama o kadar da güzel bir distro değil. Size Fedora ve Archcraft öneriyorum.
İkisini de Ventoy ile usbnizden canlı olarak kullanabilirsiniz.

Fedora bir ara denemiştim GPU sıkıntı çıkarmıştı (şu an o GPU yok yaktım)
Sanırım wayland
Archcraft iyi aslında community theme ver window Manager kullanıyor

Denerim

Fedora bir ara denemiştim GPU sıkıntı çıkarmıştı (şu an o GPU yok yaktım)
Sanırım wayland
Archcraft iyi aslında community theme ver window Manager kullanıyor

Ben birçok dağıtım denedim aralarından en çok hoşuma giden Archcraft oldu. Tabii bu sizin için değişiklik gösterebilir. Dilerseniz aklınızda olan distroları Ventoy ile toplu bir şekilde sırayla deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı