Pop!_OS vs. Solus

Linux Mint Cinnamon ve Mint-Y koyu teması ile hem şık hem de sade bir kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Pop!_OS mu yoksa Solus mu?

Bu ikisi arasında; özgünlük ve sadelik açısından Solus MATE, kolay çözüm ve destek açısından Pop!OS uygun olabilir.

Son düzenleme:
Solus kadar sık çöken bir dağıtım görmedim. Update atıyorsun çöküyor, paket yüklüyorsun çöküyor teması gerçekten güzel ama sistem için aynı şeyi söyliyemem. PopOs son zamanların sağlam yükseliş yakalayan dağıtımlarından.

Pop!_OS kullanması aşırı basit bir dağıtım, birçok paket zaten mağazasında var yani terminal kullanmanıza gerek bile kalmıyor, gerekirse de terminalden paket kurmaktan basit bir şey yok yani. Tek eksisi diğer popüler dağıtımlar gibi geniş bir forum kitlesi barındırmıyor. Forumu daha yeni yeni kullanılmaya başlanmış bu nedenle sorun yaşarsanız hemen bulamayabilirsiniz. Bazı kişiler stabil değil demiş ancak bana gayet stabil geldi, 4-5 ay oldu hala daha sorunsuz kullanıyorum.

Arkadaşlar solus kullanmanızı tavsiye etmem paket yöneticisi pisi forku ve ayrıca fork yaparken unutmuş oldukları şey bizim pisi systemd ile uyumlu değil onlar ise systemd kullanıyor openrc kullansalardı sistem daha stabil çalışırdı.
Pop_os kullan zaten Ubuntu tabanlı diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı