Rehber Postegro ile çalınan Instagram hesaplarını kurtarın

Fark ettiyseniz bu uygulamada profiline baktığınız kişi Postegro kullanmadıysa, takipçileri Postegro kullanmadıysa o kişinin profilini gösteremiyor. Bu uygulama zincirleme bir sistem ile çalışıyor aslında. Diyelim ki benim bir takipçim Postegro kullandı. Postegro direkt olarak onun verilerini indiriyor ve o takipçinin yaptığı hata bana da patlıyor. Ben uygulamayı kullanmasam bile benim takipçim yüzünden bir başkası gelip benim gizli profilime rahatlıkla bakabiliyor. İstatistik uygulamaları, bot basma uygulamaları, Postegro gibi uygulamalar kullanıcıdan bağımsız olarak kullanıcının hesabına sahip oluyor bir nevi. Bu saydığım uygulamaları kullanıp hesabını sıkıntısız kullanan birini daha görmedim. Örneğin bot basma ve istatistik uygulamalarına hesabınızı girdiğiniz anda sizin takip etmediğiniz kişiler ertesi gün sizin hesabınızda takip edilmiş oluyor. Postegro ise en tehlikelisi oldu da bir hata yaptınız ve kullandınız. Yapılacak şey şu : Postegro üzerinden hesabınızdan çıkış yapın ve uygulamayı cihazdan kaldırın, Instagram'ın kendi web sitesinden şifrenizi direkt olarak değiştirin mümkünse önceki şifreden alakasız olsun ve çift doğrulama ayarını açın. Bu sayede hesabınız güvende olur ama verileriniz artık Postegro'da olur yani takipçileriniz kullanmasa bile bir başkası gelip sizin profilinize bakabilir. Bu türden uygulamalar bu şekilde çalışıyor ve kendi düşünceme göre bunlar bir çatı altından yapılıyor. Bu türde olan onlarca uygulama var ve hepsi aynı sistem ile çalışıyor.

Dediğiniz gibi yaptım ancak sonuç alamadım. Şifre geldi, girdi. Kurtarmak istediğim hesabı seçtim ancak yine de girmedi. Yardımcı olabilir misiniz?

Ben de uygulamayı yüklemiştim ve hesabımı girmiştim uygulamaya. Nasıl kurtarabilirim hesabımı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce giremediğiniz hesapta hangi telefon numarası kayıtlıysa o telefon numarasını kullanarak yeni bir hesap açıyorsunuz. Daha sonra o hesaptan çıkış yapın ama bilgileri kaydetmeyin. Daha sonra giriş yapmak için "yardım al" seçeneğine tıklayıp telefon numaranızı kullanarak girin. Telefonunuza kod gelecek, gelen mesaja tıklayın. Daha sonra Instagram'a atacaktır ve hesabınıza girecektir fakat olay bu kadar değil. Girdiğiniz hesaplardan tekrar bilgileri kaydetmeyerek çıkın ve yine aynı şekilde bu sefer girmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazın. Ve gelen SMS'e girip şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Tam 8 saattir çözüm arıyorum, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bu tür uygulamaların çalışma mantığını net olarak anlamak için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@TheAviaTorX tarafından bulundu.
@312971 tarafından düzenlendi.
2 gün önce hesaptan çıkış yaptı ve o günden beri giremiyorum ilk onay kodu gelmiyordu Bugün onay kodu gelmeye başladı onay kodunu girince de tekrar giriş sayfasına atıyor ve giriş yapmıyor napabilirim yardım ederseniz çok sevinirim.

Bizim 4'lü arkadaş grubu var hepsinin de hesaplarına bir şeyler olmuştu geçen gün. Zamanında ben de kullandım ama bana pek bir şey olmadı nedense :D. Sadece takip etmediğim bir tane hesabı takip etmişim onu da takipten çıktım. Giriş hareketlerinden de benim cihaz hariç hepsini sildim. Şifreyi de değiştireceğim galiba.

Hesabını alabildin mi?

Bu kadar kullananı var mıymış ya bu uygulamanın? Sabahtan beri arkadaşlarım da uğraşıyor, onlar da telefon numarasıyla almıştı fakat nasıl yaptıkların sormamıştım.

Bu kadar kullananı var mıymış ya bu uygulamanın? Sabahtan beri arkadaşlarım da uğraşıyor, onlar da telefon numarasıyla almıştı fakat nasıl yaptıkların sormamıştım.

Nasıl kurtardılar yardımcı olur musun?

İlk önce giremediğiniz hesapta hangi telefon numarası kayıtlıysa o telefon numarasını kullanarak yeni bir hesap açıyorsunuz. Daha sonra o hesaptan çıkış yapın ama bilgileri kaydetmeyin. Daha sonra giriş yapmak için "yardım al" seçeneğine tıklayıp telefon numaranızı kullanarak girin. Telefonunuza kod gelecek, gelen mesaja tıklayın. Daha sonra Instagram'a atacaktır ve hesabınıza girecektir fakat olay bu kadar değil. Girdiğiniz hesaplardan tekrar bilgileri kaydetmeyerek çıkın ve yine aynı şekilde bu sefer girmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazın. Ve gelen SMS'e girip şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Tam 8 saattir çözüm arıyorum, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hesap Facebook'a bağlı şifre falan istemiyor onu nasıl yapacağız hocam?

Ooo milli siber tornacımızdan öğütler.Makara bir yana gerçekten güzel bir rehber olmuş ellerine sağlık dostum.

Geri
Yukarı