Postegro - lili telefonunuzdan silin

onur keskin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar malum bu başlıkta gördüğünüz 2 APK uygulaması Instagram'da gizli profilleri vs gösteriyor büyük ihtimalle birçok kişinin telefonun da yüklü. Bu uygulamayı derhal silip telefonunuzu virüs taramasından geçirin. Bu uygulama telefondaki her şeye erişim sağlıyor banka hesaplarınız dahil ve uygulama üzerinden girdiğiniz hesabı da çalıyor arkadaşımın girdiği fake hesabı çaldılar benim girdiğim fake hesabı çaldılar internette biraz araştırdım birçok kişinin hesabından kartından da para çekilmiş. Girişler yurt dışından oluyor hesaplara dikkat edin derim.

Arkadaşlar malum bu başlıkta gördüğünüz 2 APK uygulaması Instagram'da gizli profilleri vs gösteriyor büyük ihtimalle birçok kişinin telefonun da yüklü. Bu uygulamayı derhal silip telefonunuzu virüs taramasından geçirin. Bu uygulama telefondaki her şeye erişim sağlıyor banka hesaplarınız dahil ve uygulama üzerinden girdiğiniz hesabı da çalıyor arkadaşımın girdiği fake hesabı çaldılar benim girdiğim fake hesabı çaldılar internette biraz araştırdım birçok kişinin hesabından kartından da para çekilmiş. Girişler yurt dışından oluyor hesaplara dikkat edin derim.

Doğru bu arada. Benim tablet de gitti. Tablette bir şey yapamıyordum. Benim fake hesap da çalınmış.

Benim gerçek hesabım çalındı ve tanımadığım kişilere istek atılmış.uzak durun bu tür uygulamalardan

Uygulamanın girdiğiniz hesaba erişim sağlaması bu tür uygulamaların çalışma mantığıyla alakalı.

Banka hesabı ise ödemeyi alıyor diyelim:)

Uygulamanın girdiğiniz hesaba erişim sağlaması bu tür uygulamaların çalışma mantığıyla alakalı.

Banka hesabı ise ödemeyi alıyor diyelim:)
Hayır yanlış biliyorsunuz. Sizin uygulamada giriş yapmış olduğunuz hesabınızın şifresini değiştiriyorlar ve onu takipci havuzu olarak kullanıyorlar yani bot sitelerine satıyorlar. Sizin hesabınız günde 100 kişiye takip isteği atıyor hesabınızın bütün bilgilerine erişip istedikleri gibi kullanıyorlar yani. Uygulamada giriş yapan hesapların gizliliklerini ihlal etmeseler sizin söylediğiniz doğru fakat malesef ihlal ediyorlar.

Hayır yanlış biliyorsunuz. Sizin uygulamada giriş yapmış olduğunuz hesabınızın şifresini değiştiriyorlar ve onu takipci havuzu olarak kullanıyorlar yani bot sitelerine satıyorlar. Sizin hesabınız günde 100 kişiye takip isteği atıyor hesabınızın bütün bilgilerine erişip istedikleri gibi kullanıyorlar yani. Uygulamada giriş yapan hesapların gizliliklerini ihlal etmeseler sizin söylediğiniz doğru fakat malesef ihlal ediyorlar.
Evet bende öyle oldu hesabımda 20 takip vardı her saniye daha da tanımadığım kişilere takip attı hesabımı kapattım.

Hayır yanlış biliyorsunuz. Sizin uygulamada giriş yapmış olduğunuz hesabınızın şifresini değiştiriyorlar ve onu takipçi havuzu olarak kullanıyorlar yani bot sitelerine satıyorlar. Sizin hesabınız günde 100 kişiye takip isteği atıyor hesabınızın bütün bilgilerine erişip istedikleri gibi kullanıyorlar yani. Uygulamada giriş yapan hesapların gizliliklerini ihlal etmeseler sizin söylediğiniz doğru fakat maalesef ihlal ediyorlar.
Çaldılar dediğinizde şifreyi değiştiklerinden bahsettiğinizi anlamadım. Ona göre yazmıştım yorumu.

Merhabalar, peki hesabınızın çalındığını nasıl anladınız? Benim de hesaplarıma giriş yaparken güvenliğiniz için şifre yeniledik tarzında uyarılar geliyor. Bir fake hesabımın da Mail adresi değiştirilmiş. Bununla alakalı olabilir mi sizce?

Benim gerçek hesabım çalındı ve tanımadığım kişilere istek atılmış. Uzak durun bu tür uygulamalardan

Geri
Yukarı