Power Boost PSU Deneyimleriniz

Direkt kendi konumu atıyorum, tekrar anlatmaya üşendim:)

Mehmet hocam 300W'tan 500W'a geçmeniz ve sorununuzun bitmesi sadece PSU'nun kalitesiz olmasıyla alakalı olmayabilir sisteminizi belirtmemişsiniz belki de sisteminize 300W yetmediği için sorunlar baş göstermiş olabilir.

Mehmet hocam 300W'tan 500W'a geçmeniz ve sorununuzun bitmesi sadece PSU'nun kalitesiz olmasıyla alakalı olmayabilir sisteminizi belirtmemişsiniz belki de sisteminize 300W yetmediği için sorunlar baş göstermiş olabilir.
PSU yetmediği den değil kalitesizliğinden. Yetmezse zaten sistem kapanır. O kadar sesliydi ki ses kesilsin diye kasanın her yerini bantladım. Ama yine de ses kesilmedi. Çok cok sesli ve sıcak çalışıyor.

Benim konumda yaptığım test videolarına ve Furmark verilerine bakabilirsin. Belki ikisi sıfır olsaydı da sıcaklık farkı olurdu. Kullanılan malzeme ve parça kalitesi de fark yaratıyor.

Elektronik bazen şans işidir. 4 yıldan fazla Dark diye en kalitesizinden bir PSU kullandım patlamadı, sorun yaşatmadı. 4 aydır da ASUS ROG Strix 80+ Gold kullanıyorum onda da bir sorun yok.
Ekran kartının sıcaklığına doğrudan bir etkide bulunduğunu söylemiştiniz yine de.

Hemen üstte de aynı konuyu paylaşmışsınız zaten.

Elimde Casper FSP250-50HMN PSU var. Patlamadı. Sorunsuz kullanıyorum. Ama kendi kendine nedensiz yere 3-4 dakika kükremeye benzer ses çıkarma sorunu var. Sonra ses yine kendi kendine eski haline geliyor ama sebebini anlayamadım. Ondan önce ise 9 yıl PRO2000 ATX-400 PSU kullandım.

Ekran kartının sıcaklığına doğrudan bir etkide bulunduğunu söylemiştiniz yine de.

Hemen üstte de aynı konuyu paylaşmışsınız zaten.

O test yaptığım konuydu evet. Deneme yanılma yöntemi olmadan bazen tahminler ters çıkabiliyor. Örneğin Technopat'ta ciddi bir kitle "önü kapalı kasa alırsan ısınır" diyor ama bu aletle oyun içi sıcaklıklarım 60-65 derece seviyesinde seyrediyor işlemcide de stok fan olmasına rağmen. Muadili sistemleri önü açık efsane kasalarda kullanıp 75-80 derecelere normal diyenler olunca kış günü. Vardır bir sebebi elbet. 😄

Benim konumda yaptığım test videolarına ve Furmark verilerine bakabilirsin. Belki ikisi sıfır olsaydı da sıcaklık farkı olurdu. Kullanılan malzeme ve parça kalitesi de fark yaratıyor.

Hava durumu olarak 2 derecelik bir fark varmış :) Umarım doğru bakmışımdır. 1 2 derece sıcak çalışması da muhtemel tabii.

1 aydan fazla bekledim. O tanıdığım kişinin güç kaynağını garantiden değiştirmişler. Umuyorum aynı modelden göndermemişlerdir. Bu arada anakarta zarar gelmemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı