Power Boost PSU sistemi bozar mı?

MrFinBlack

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
RX 570 ve Ryzen 3 3200G'li sistemi toplayalı bugün tam 1 sene oldu. Geçen yaz toplamıştım bütçem kısıtlıydı. Bu sebeple anca Power Boost marka bir PSU alabildim. Şu an topladığım sistem iyi para ediyor, bu sebeple korkum var. Biliyorum Power Boost pek güvenilir bir marka değil. İleride bir elektrik kesintisinde sistemimi yakar mı acaba ondan korkuyorum. Çünkü internette pek güzel yorumlar okumadım bu markayla alakalı. 1 senedir bana hiçbir sıkıntı çıkarmadı, yeri geldi elektrik kesintileri oldu falan ama bir sorun ile karşılaşmadım. Sizce PSU değişikliği yapmalı mıyım? Öğrenci olduğum için halen bütçe sıkıntısı çekiyorum. Kasamda takılı olan PSU'yu konuya ekledim. Şimdiden teşekkürler.

IMG_20200709_202308-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik sertifikaları olan kaliteli güç kaynağı almak iyidir. Kesin bir şey olur diyemem ama kalitesiz güç kaynağı kullanmak bileşenlerin bozulma riskini arttırıyor.

C4 boost 🤣, şaka maka onu satıp üstüne para ekleyip yeni bir tane almaya bak. En az zararla böyle kurtulursun.

Bu zamana kadar iyi idare etmiş hocam. Mümkünse sat ve üzerine az buçuk daha ekleyip High Power tarzı markalara yönel.

RX 570 ve Ryzen 3 3200G'li sistemi toplayalı bugün tam 1 sene oldu. Geçen yaz toplamıştım bütçem kısıtlıydı. Bu sebeple anca Power Boost marka bir PSU alabildim. Şu an topladığım sistem iyi para ediyor, bu sebeple korkum var. Biliyorum Power Boost pek güvenilir bir marka değil. İleride bir elektrik kesintisinde sistemimi yakar mı acaba ondan korkuyorum. Çünkü internette pek güzel yorumlar okumadım bu markayla alakalı. 1 senedir bana hiçbir sıkıntı çıkarmadı, yeri geldi elektrik kesintileri oldu falan ama bir sorun ile karşılaşmadım. Sizce PSU değişikliği yapmalı mıyım? Öğrenci olduğum için halen bütçe sıkıntısı çekiyorum. Kasamda takılı olan PSU'yu konuya ekledim. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 611291
Belki 10 sene daha sorun yaşamazsın, belki de yarın olacak bir kesintide sistemin yanar bunu bilemeyiz. Bildiğimiz şey bu tarz PSU modelleri ile bu yanma ihtimalinin çok daha fazla olması. Bütçen varsa kaliteli bir PSU alman tabi ki iyi olur.

Belki 10 sene daha sorun yaşamazsın, belki de yarın olacak bir kesintide sistemin yanar bunu bilemeyiz. Bildiğimiz şey bu tarz PSU modelleri ile bu yanma ihtimalinin çok daha fazla olması. Bütçen varsa kaliteli bir PSU alman tabii ki iyi olur.
Şu zamana kadar kullandığım vakitte sistem bileşenlerine bir zararı olmuş mudur sizce? Eğer olsaydı bunu ben anlardım sanırım. En yakın zamanda iyi bir PSU ile değiştireceğim. Ama şu an tek endişem 1 senelik zaman diliminde sistem bileşenlerine bir zarar vermiş midir şüphesi.

Geri
Yukarı