Power Supply Gürlemesi

Kadir Özbek

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı ilk açışta bu şekilde bir gürleme sesi geliyor. Eski power supllymde de geliyordu fakat onu direk çöpe atıp yeni almıştım. Şuan durum olmadığı için fanını değiştirdim temizledim vs fakat ses devam ediyor. Bilgisayarın akışında hiçbir engel yok sadece bu hömürtü sesi açılışta canımı çok sıkıyor. Gece felan da çalışmam gerekiyor bazen kardeşim uyanıyor. Ses neyden olabilir? (Video atmaya çalışıyorum fakat uzantı hatası veriyor)

Arkadaşlar bilgisayarımı ilk açışta bu şekilde bir gürleme sesi geliyor. Eski power supllymde de geliyordu fakat onu direk çöpe atıp yeni almıştım. Şuan durum olmadığı için fanını değiştirdim temizledim vs fakat ses devam ediyor. Bilgisayarın akışında hiçbir engel yok sadece bu hömürtü sesi açılışta canımı çok sıkıyor. Gece felan da çalışmam gerekiyor bazen kardeşim uyanıyor. Ses neyden olabilir? (Video atmaya çalışıyorum fakat uzantı hatası veriyor)
Coil Whine sesini diyor iseniz normal emin misiniz güç kaynağın dan geldiğine?

Video daha iyi olur, dediklerinizden bir anlama varamadım. CW sesi uyandıracak kadar ses yapmaz diye düşünüyorum. PSU, kasaya tam olarak sabitlenmemiş olabilir.

Dostum youtube'a at önce videoyu, linkini buraya atıcaksın.
Video daha iyi olur, dediklerinizden bir anlama varamadım. CW sesi uyandıracak kadar ses yapmaz diye düşünüyorum. PSU, kasaya tam olarak sabitlenmemiş olabilir.
Coil Whine sesini diyor iseniz normal emin misiniz güç kaynağın dan geldiğine?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses linkteki şekilde. En başta düzgün çıkmış gürültü sesi fakat sonradan fan sesine maruz kalmış. PS'ye birkaç kere vurunca düzelebiliyor ses bazen

Fan ile alakalı değil arkadaşlar. Fanı değiştirdim fakat sorun aynı şekilde devam ediyor. Fana bir şey çarpmıyor. Bilgisayarı ilk açtığım birkaç dakikada geliyor bu ses. CPU Markasız olabilir doğrudur

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı