Powercolor HD6870 performans sorunu

zaphod

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar.

Powercolor HD6870 ekran kartımdan beklediğim performansı (normal beklentiler içinde olduğumu düşünüyorum) alamıyorum.

Bios dahil her şey güncel. Windows 8.1 Industry Pro işletim sistemi kullanıyorum. Sistemindeki her şey lisanslı.

Windows'un otomatik kurduğu ve stabil sürüm olarak kabul edilen 14.12 Omega sürücüsünde Catalyst Center düzgün çalışmadığı için (arada takılıyor veya donuyor veya geç açılıyor) DDU ile sürücüyü silip 15.12 beta sürücüsünü yükledim ama aynı sorunlar hala devam ediyor, değişen bir şey yok.

League Of Legends'ta ufak aksiyonda fps dalgalanıyor ve 30'dan da aşağı düştüğü oluyor. (Görüntü kalitesi en düşük olsa da değişen bir şey yok.)

Age of Empires 2 HD'de bile donma sorunu yaşadım bugün. Chivalry: Medieval Warfare'da da donma sorun sık sık oluyor ama bu oyunun optimizasyonu ile de alakalı bir şey olduğu için bunu çok umursamıyorum.

Düzgün oynayabildiğim iki oyun: CS GO ve Left 4 Dead 2. Bunlar da zaten hafif oyunlar ama diğer oynadığım oyunlar da çok ağır oyunlar değil. Sorun çıkarması garibime gidiyor.

En azından Catalyst Center'ı stabil çalıştırabilmeyi umuyorum. Oyunlardaki sorunlar belki ekran kartının düşük seviye olmasıyla alakalı ama Catalyst Center neden stabil çalışmıyor?

Önerilerinize ihtiyacım var.

LG G3 D855TR |İşlemci: AMD FX-8120, 3400MHz - Anakart: MSI 760GM-P21/FX (MS-7641) - Ekran Kartı: Powercolor HD6870 - HDD: WDC WD5000AAKX-00ERMA0 7200 RPM 500 GB | Razer Deathadder 2013 Gaming Mouse

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit diski kontrol edin HD Tune 5.60 ile. Health bölümünde sorun varsa diski değiştirin.

Ekran görüntüsü şu şekilde. Warning diyor, HDD ölmüş sanırım?

Dosya Ekleri

• disk.png
    disk.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 241
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı