PowerColor Red Devil 6700XT vs XFX Speedster QICK 319 6700XT

Hocam gaming gecesi indirimi ile XFX Merc 6750XT aldım. Siparişler geldi elime bir kaç güne sistemi toplayacağım. Ancak kasaya sığar mı sığmaz mı konusunda hala emin değilim. Kasa GT301 Asus'un ve GPU size 320mm iken kart 323mm. Sığsa da çok ucu ucuna olduğu için acaba problem yaratır mı diye de bir korkum var. Sizce ne olur? @messinicocugu @knyd @Elio Talvinen @Crexyyy
1-2 CM sıkıntı gibi duruyor. Belki ucu ucuna sığar, iyi yönden bakmak lazım ekran kartı oynamaz. :D

Şaka bir yana, ben sığacağını düşünüyorum. Zaten almışsınız çok zorlamadan bir deneyin.

Şunu bir türlü öğrenemedik. Kartın markası farklı ama modeli aynı olupta fiyat farkı varsa sadece soğutucu değişik gözüyle bakmayın. Sonuçta aynı kart aynı güç değil işte. Kartta kullanılan VRAM'ler bile markalara göre değişiyor. ASUS Hynix kullanıyorsa XFX Samsung kullanıyor gibi düşünün. Bu bile çok fark eder. Ama tabii bu kadar fiyat farkı normal değil. XFX güzel kartlar yapıyor alabilirsiniz.

Şunu bir türlü öğrenemedik. Kartın markası farklı ama modeli aynı olupta fiyat farkı varsa sadece soğutucu değişik gözüyle bakmayın. Sonuçta aynı kart aynı güç değil işte. Kartta kullanılan VRAM'ler bile markalara göre değişiyor. ASUS Hynix kullanıyorsa XFX Samsung kullanıyor gibi düşünün. Bu bile çok fark eder. Ama tabii bu kadar fiyat farkı normal değil. XFX güzel kartlar yapıyor alabilirsiniz.
Doğru ancak o VRAM'ler genelde OC için etkili oluyor. GPU aynı olduğu için aralarında 3-4 FPS oynuyor maksimum. O da zaten Mhz arttırmış olanlarda.

1-2 CM sıkıntı gibi duruyor. Belki ucu ucuna sığar, iyi yönden bakmak lazım ekran kartı oynamaz. :D

Şaka bir yana, ben sığacağını düşünüyorum. Zaten almışsınız çok zorlamadan bir deneyin.
Hocam 1-2 cm değil de 0.3 cm fark var sadece aralarında. Yani ben ondan sığacağını düşünüyorum. Onun dışında Hava akışında veya başka parçalara da sıkıntı yaratmaz değil mi? Birde kart baya büyük ve ağırmış GPU destekleyici (eğilmesini önlemek için) almam iyi olur mu yoksa gereksiz mi?

Hocam 1-2 cm değil de 0.3 cm fark var sadece aralarında. Yani ben ondan sığacağını düşünüyorum. Onun dışında Hava akışında veya başka parçalara da sıkıntı yaratmaz değil mi? Birde kart baya büyük ve ağırmış GPU destekleyici (eğilmesini önlemek için) almam iyi olur mu yoksa gereksiz mi?
GPU destekleyiciye bakarsınız, çok eğik duruyorsa almanız gerekir. Sıcaklık konusunda bir sorun olacağını sanmıyorum, sıcaklığı genelde metal plakaya yayar. Çok fazla kasaya temas etmediği sürece sıkıntı olmaz.

Bence yakın bir zamanda kasayı değiştirmeye bakın derim. Kart güzel bu arada, soğutması vs.

Hayırlı olsun.

GPU destekleyiciye bakarsınız, çok eğik duruyorsa almanız gerekir. Sıcaklık konusunda bir sorun olacağını sanmıyorum, sıcaklığı genelde metal plakaya yayar. Çok fazla kasaya temas etmediği sürece sıkıntı olmaz.

Bence yakın bir zamanda kasayı değiştirmeye bakın derim. Kart güzel bu arada, soğutması vs.

Hayırlı olsun.
Önce işlemci peşinden anakart ve sonra kasayı değiştirmeyi düşünüyorum. Eski sistemi yenilediğim için biraz ortalık karıştı. Teşekkürler hocam daha iyisi sizin olsun.

Hayırlı olsun.
Şuan
XFX 6750XT MERC
Ryzen 5 3600
Asus Prime B450M-A II
MSI 500 GB Spatıum M450 M.2 SSD
Kingston HX436C17FB3A 8 gb DDR4 3600 MHZ CL17 RGB x2
High power performance gold 750+gold
ASUS GT301 Kasa.

Şeklinde oldu hocam. Sizce öncelikli olarak neleri değiştirmeliyim? Hazır yakalamışken sizi bir kaç sorum olacak .:D Ve sistem için yorumunuz ne olur? (işlemci olarak 5600x ve anakart olarak MSI B550M PRO-VDH AMD düşünüyorum. Bütçenin geneli bittiği için. :D)

Son düzenleme:
Hocam Gaming gecesi indirimi ile XFX Merc 6750XT aldım. Siparişler geldi elime birkaç güne sistemi toplayacağım. Ancak kasaya sığar mı sığmaz mı konusunda hala emin değilim. Kasa GT301 ASUS'un ve GPU size 320mm iken kart 323mm. Sığsa da çok ucu ucuna olduğu için acaba problem yaratır mı diye de bir korkum var. Sizce ne olur? @messinicocugu @knyd @Elio Talvinen @Crexyyy

Sığar hocam.

Geri
Yukarı