Pozitif bir insan nasıl olunur?

Yanlış. Paramı euro üzerinden kazanıyorum. Çok param var, mutlu değilim. Para önemli olsa da mutluluğu satın alamıyor. Hiç yüzüm gülmedi arkadaş yönünden. E parayı karşıma alıp konuşamadığıma göre, dört duvar arasında kendimi oyun ve dizilere adadım desem yeridir. Piskolojimin düzgün olduğunu da düşünmüyorum yalnız olduğum için. Açıkcası insanların bana yaptıkları şeylerden sonra insanları yanıma yaklaştırmaya biraz da korkar oldum. İlerde tüm mal varlığımı sokak hayvanlarına bağışlayacağım. En azından onların bir menfaati olmuyor.

-en az 8 saat uyumaya çalış
-yemekleri yavaş yavaş ye ve az ye
-günlük 20 sayfa da olsa sana faydası olacak bir kitaptan oku
-en az 2l su iç
-kan emici akrabalar ile olabildiğince iletişim kurma
-yeni tanıştığın birisi ile hemen samimi olma
-online rekabetçi oyunlardan uzak durmaya çalış, ciddi anlamda sinir bozuyor kimi zaman
-ülke gündeminden uzak dur
-televizyon kanallarından uzak dur
-Türk dizilerinden uzak dur
-herhangi bir yabancı dil öğrenmeye çalışabilirsin boş zamanlarında, yeni bir dil insana özgüven katar.
Bunlar insanı pozitif yapar.

Siz pozitif misiniz? Nasıl pozitif bir insan olunur? Her gün daha da çok çöküyorum. Hayattan sıkıldım. Girişimci olmak hayallerim arasında ama ben bu psikolojiyle çok zor olurum.

Psikolojimi nasıl düzeltebilirim?
Hiç bir şeyi ciddiye almayarak, kafaya takmayarak, hayatında olan güzel şeylere odaklanarak.
Türkiye'de yaşadığın sürece çok zor. Mümkünse pek TV izleme ve sosyal medyada çok takılma.
Türkiye'de yaşıyorum ve sosyal medyada fazla takılıyorum. Bunlara rağmen 7/24 pozitif biriyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı