Premiere Pro için MacBook tavsiyesi

Cyberko

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Premiere Pro için MacBook almak istiyorum. M1 işlemcili 16RAM'li model 36k bandına gelmiş durumda. Bu kadar para verecek durumum yok şu an için. 2. el 2017 MacBook Pro vs. almam veya M1 işlemcili ama 8 RAM'li olanı 2.el almam mantıklı olur mu? İşimi görür mü? Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçe olarak Max 25k'ya kadar çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2015 macbook pro ile m1 mac minim var. İkiside 16GB ramli. İkisinden Premiere Pro'da klip yaptım. İntel işemcili ürünler fazla ısınıyor ve fan sesi rahatsız ediyor. Edit sırasında 2015 olanda rahat çalışamıyorsun. Donarak oynatıyor. En azından 4k video editlerde bu sorunu yaşadım. Diğer yandan m1 mac mini'de ne bir fan sesi nede ısınma olmuyor. Rahat çalışıyorsun editlerken oynatmayı rahat bir şekilde yapıyor. Render alırken bile fan sesi duyamazsın. İmkan varsa m1 16gb ikinci el falan alın. Monitör falan varsa mac mini macbook prolara göre daha uygun fiyatlı oluyor. Bende sabit masamda çalıştığım için tercih ettim.

M islemcili olmayan MacBook yerine Windows cihaz daha iyi olur. 8GB RAM alabiliyorsan yine onermem en azindan 16-256 oneriyorum. Butce nedir?
hocam 16/256lar 40k ya yaklaşmış. Gerçekten şaka gibi :( Bütçede max 25k

2015 macbook pro ile m1 mac minim var. İkiside 16GB ramli. İkisinden Premiere Pro'da klip yaptım. İntel işemcili ürünler fazla ısınıyor ve fan sesi rahatsız ediyor. Edit sırasında 2015 olanda rahat çalışamıyorsun. Donarak oynatıyor. En azından 4k video editlerde bu sorunu yaşadım. Diğer yandan m1 mac mini'de ne bir fan sesi nede ısınma olmuyor. Rahat çalışıyorsun editlerken oynatmayı rahat bir şekilde yapıyor. Render alırken bile fan sesi duyamazsın. İmkan varsa m1 16gb ikinci el falan alın. Monitör falan varsa mac mini macbook prolara göre daha uygun fiyatlı oluyor. Bende sabit masamda çalıştığım için tercih ettim.
mac mini işimi görmeyecek maalesef hocam laptop lazım. M1 16gb fiyatları çok uçmuş. 2.elde denk getirmeye çalışabilirim

hocam 16/256lar 40k ya yaklaşmış. Gerçekten şaka gibi :( Bütçede max 25k

mac mini işimi görmeyecek maalesef hocam laptop lazım. M1 16gb fiyatları çok uçmuş. 2.elde denk getirmeye çalışabilirim

Sonradan bir 8GB RAM daha eklersin garantiyi bozmuyor zaten RAM ve SSD eklemek. 12450H sana editi yaparken rahat yeter. Render'i de 4050 ile alirsin CUDA'dan faydalanirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı