Premiere Pro yüksek boyutlu video sorunu

harun101010

Hectopat
Daha fazla  
Elimde 2 adet video var. Birisi telefon ile kaydettiğim bir video yaklaşık olarak 50 Mb Premiere atıp hiçbir kırpma ve bir şey ekleme yapmadan H264 ile render alıyorum ve yeni dosya boyutum 26 Mb oluyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Sıkıntı tam olarak şurada başlıyor. Elimdeki diğer videoyu Youtube'dan indirdim. Bu video müzik videosu. Dosya boyutu yaklaşık olarak 50 Mb. Premiere atıp hiçbir kırpma ve bir şey ekleme yapmadan H264 ile render alıyorum ve yeni dosya boyutum 260 Mb oluyor. Youtube'dan başka müzik dosyaları indirdim. Hepsinde aynı sorun var. Bunun nedeni tam olarak nedir ?

Ekran Görüntüsü (15).pngInkedEkran Görüntüsü (11)_LI.jpgInkedEkran Görüntüsü (12)_LI-min.jpegInkedEkran Görüntüsü (13)_LI-min.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Telefon ile çektiğiniz video 20 saniye, diğer video ise tam 3 dakika 28 saniye. 20 saniye video ile 3 küsür dakikalık video boyutunun aynı olacağını düşünmüyorsunuz umarım...
Telefon ile çektiğiniz video 20 saniye, diğer video ise tam 3 dakika 28 saniye. 20 saniye video ile 3 küsür dakikalık video boyutunun aynı olacağını düşünmüyorsunuz umarım...

Nasıl aynı olamaz ? İkisinin dosya boyutunun aynı olduğu ekran görüntüsünde gözükmüyor mu ?
Premiere Pro'daki export ayarlarınız videodakinden yüksek sanırım. Kontrol ettiniz mi?

İki videoyu da export ederken aynı ayarları kullanıyorum. H264 seçiyorum ve altta Match source - High bitrate seçeneğini seçiyorum. Videonun ayarları daha düşük olabiliyor mu? Nasıl kontrol edebilirim ?

Nasıl aynı olamaz ? İkisinin dosya boyutunun aynı olduğu ekran görüntüsünde gözükmüyor mu ?
Hocam videonun biri 20 saniye, diğeri 3.5 dakika. Video süresi uzarsa boyut artar...

20 kg ile 209 kg domatesi tartıp ağırlıklar neden aynı değil diye sormak gibi bir şey bu.

Uzun olan videonun boyutu düşsün istiyorsanız kaliteyi yani Bitrate'i düşüreceksiniz. Şu anda 10 Mbps, bunu 5 Mbps yapın boyut yarı yarıya düşsün...
Premiere Pro'daki export ayarlarınız videodakinden yüksek sanırım. Kontrol ettiniz mi?
İki video da aynı ayarlar ile Export ediliyor. Görsele bakarak bunu anlamak mümkün... Sorun iki video süresinin farklı olması.

Mikail bey yüklediğim fotoğrafta dosyaların boyutlarının aynı olduğu gözüküyor. Sizin de gördüğünüz gibi müzik dosyasının uzunluğu 03:29 boyutu ise 51.109 KB. Araba videosunun uzunluğu ise 00:20 boyutu ise 50.238 KB. Yani bu iki dosyanın da boyutları aynı.

Dosya Ekleri

• InkedEkran Görüntüsü (11)_LI.jpg
    InkedEkran Görüntüsü (11)_LI.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
Mikail bey yüklediğim fotoğrafta dosyaların boyutlarının aynı olduğu gözüküyor. Sizin de gördüğünüz gibi müzik dosyasının uzunluğu 03:29 boyutu ise 51.109 KB. Araba videosunun uzunluğu ise 00:20 boyutu ise 50.238 KB.
İki dosyada mp4 ve 50mb diye Premier'de render sonucunda aynı boyuta inmez. Şöylede örnek verilebilir, senin telefonla çekeceğin 1 saatlik video ile yine aynı sürelerde Youtube'dan indirdiği bir film veya standart bir video aynı sıkıştırılma tipine mi veya pikseller aynı bitrate değerlerine mi sahip sence?
@Mikail Fidan demeye çalıştığı zaten telefonla çektiğin 20 saniyelik video Premier render standartlar için bile 50MB fazla. Youtube'dan indirdiğin 3 dakikalık sıkıştırılmış video Premier'de tekrar renderlandığında boyutunun artması gayet doğal.

İki dosyada mp4 ve 50mb diye Premier'de render sonucunda aynı boyuta inmez. Şöylede örnek verilebilir, senin telefonla çekeceğin 1 saatlik video ile yine aynı sürelerde Youtube'dan indirdiği bir film veya standart bir video aynı sıkıştırılma tipine mi veya pikseller aynı bitrate değerlerine mi sahip sence?
@Mikail Fidan demeye çalıştığı zaten telefonla çektiğin 20 saniyelik video Premier render standartlar için bile 50MB fazla. Youtube'dan indirdiğin 3 dakikalık sıkıştırılmış video Premier'de tekrar renderlandığında boyutunun artması gayet doğal.

Youtubeden indirdiğim videonun boyutunun artmamasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

Youtubeden indirdiğim videonun boyutunun artmamasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?
Bilgi okyanusu var aslında kullanana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yararlı bilgi için teşekkür ederim. Keşke bilgiyi verdikten sonra iğneleyici kelime kullanmasaydınız daha güzel olabilirdi. Yinede güzel bilgi için teşekkür ederim. Videoyu izledim ve uyguladım. Gerçekten boyut düşük çıktı ancak render süresi biraz uzun sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı