Premiere Pro'da ilk editim nasıl olmuş?

Arkadaşlar hepinize öncelikle hayırlı geceler. Bu serüvene "ladiff" adlı kanaldan özenerek başladım. Yer yer kliplerim vardı ve onları değerlendirmek istedim, bir gazla ve acemilikle bu editi ortaya çıkardım. Eksiklerimi veya yapmamı önerdiğiniz şeyleri söylerseniz çok sevinirim. Bu serüvende gelişmemi sağlayacak taktikler var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Program: Premiere Pro 2022.

Çok basit olmuş sanki CapCut'la yapılmış gibi Slow at müzik oyun ile vuruşlarlar uyumlu olsun ve ses çok fazlaydı

After Effects kullanmayı denemiştim bir aralar fakat bana aşırı karışık geldi. Bu tarz bir edit yapmayı denedim ve tonla klip birikti ve tonla katman oldu. Bu da kafamı çok karıştırdı.

Bir sonra ki video da inşallah silah boyama, shake ve Motion efektlerini kullanacağım.

Hocam bence After Effects öğrenin. Fragmovie için daha uygun.

Arkadaşlar hepinize öncelikle hayırlı geceler. Bu serüvene "ladiff" adlı kanaldan özenerek başladım. Yer yer kliplerim vardı ve onları değerlendirmek istedim, bir gazla ve acemilikle bu editi ortaya çıkardım. Eksiklerimi veya yapmamı önerdiğiniz şeyleri söylerseniz çok sevinirim. Bu serüvende gelişmemi sağlayacak taktikler var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle elinize sağlık.

Yaptığınız aslında editten çok rough-cut dediğimiz, kurgu ön hazırlığı gibi olmuş.

Film Impact geçişlerini kullanmışsınız sanırım. Güzel bir geçiş pakedi ve üzerinde fazlaca oynama yapabiliyoruz Effect Controls kısmından.

YouTube üzerinden kolayca eğitim videoları bulabilirsiniz.

Ikinci olarak OBS kullanarak 60 yerine 120 FPS kayıt almanızı ve sequence ayarlarından Framerate ayarını 60 olacak şekilde ayarlamanizi öneririm. Olası ağır çekim durumlarında kare kaybetmemiş ve daha akıcı bir görüntü elde etmiş olursunuz 😇

Müzik uyumu daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

Premiere pro bu tarz editler için uygun değil gibi,onun yerine After Effects kullan daha uygun olduğunu anlayacaksın bol şans.😁

Frag movie olmuş bu daha çok.
Amacım frag movie tarzı bir şey yapmaktı zaten.

Hocam bence After Effects öğrenin. Fragmovie için daha uygun.
After effect öğrenmeye çalıştım fakat bana aşırı karışık geldi. Böyle klipleri birleştirmeye kalktığımda tonla katman oldu. Premiere de sevdiğim olay arayüzü çok kolay ve bütün videoları tek katmanda birleştirebiliyorsun ama onda da maalesef çok iyi işler çıkmıyor.

Önerebilceğin yapmam gereken şeyler var mı ?

Öncelikle elinize sağlık.

Yaptığınız aslında editten çok rough-cut dediğimiz, kurgu ön hazırlığı gibi olmuş.

Film Impact geçişlerini kullanmışsınız sanırım. Güzel bir geçiş pakedi ve üzerinde fazlaca oynama yapabiliyoruz Effect Controls kısmından.

YouTube üzerinden kolayca eğitim videoları bulabilirsiniz.

Ikinci olarak OBS kullanarak 60 yerine 120 FPS kayıt almanızı ve sequence ayarlarından Framerate ayarını 60 olacak şekilde ayarlamanizi öneririm. Olası ağır çekim durumlarında kare kaybetmemiş ve daha akıcı bir görüntü elde etmiş olursunuz 😇
Framerate zaten 60 hocam :).

Klibin sesini kapatın hocam. Müzik kalsın sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı