Program indirdikten sonra bilgisayara virüs bulaştı

Hocalarım sanırsam virüs falan yedim. Arkadaşımın attığı programı indirdim, açtım ama bir şey gelmedi. Sonra arkadaşa sordum, o da sorun vardır, hallederim falan dedi. Şimdi baktım görev yönetici falan açılmıyor ve error mesajları geliyor. Garip garip şeyler oluyor. Ben ne yapacağım? Virüs taraması yaptım bu cıktı ama hala görev yönetici falan açılmıyor ve hesaplarımın şifreleri değişiyor. Virüs taramaya rağmen gitmedi herhalde. Ekran arada siyah oluyor, piyano sesleri geliyor. Ne yapacağım? Yardım edin.
Onun bunun discord kanalına gidip arkadaş edinip. Ya benim en iyi arkadaşım oldu ( halbuki gerçekten yüzünü bile görmediği biri ) sonra arkadaşının attığı Linkteki programı indirir ve cehennemi yaşar.

Umuyorum dediğim gibi bir arkadaş çünkü yakın çevrenden biri olsa böyle bir şey yapmaz :D

Hocalarım sanırsam virüs falan yedim. Arkadaşımın attığı programı indirdim, açtım ama bir şey gelmedi. Sonra arkadaşa sordum, o da sorun vardır, hallederim falan dedi. Şimdi baktım görev yönetici falan açılmıyor ve error mesajları geliyor. Garip garip şeyler oluyor. Ben ne yapacağım? Virüs taraması yaptım bu cıktı ama hala görev yönetici falan açılmıyor ve hesaplarımın şifreleri değişiyor. Virüs taramaya rağmen gitmedi herhalde. Ekran arada siyah oluyor, piyano sesleri geliyor. Ne yapacağım? Yardım edin.

Eki Görüntüle 2136217
Eki Görüntüle 2136218

Dark comet virüsü olabilir format atman gerekecek bir dahakine kimseye güvenme.

Onun bunun Discord kanalına gidip arkadaş edinip. Ya benim en iyi arkadaşım oldu ( halbuki gerçekten yüzünü bile görmediği biri ) sonra arkadaşının attığı Linkteki programı indirir ve cehennemi yaşar.

Umuyorum dediğim gibi bir arkadaş çünkü yakın çevrenden biri olsa böyle bir şey yapmaz :D

Discord de EXE indirmeyi bırak PNG JPG GIF dosyaları bile açmaması gerek önceden açık sayesinde GIF veya fotoğrafa bakan/tıklayan oldugunda antivirüs alarm veriyordu şimdi var mı bilmiyorum.

DarkCometRat virüsü gibi duruyor. Bundan sonra en yakın arkadaşınız bile olsa Discord'dan insanların gönderdiği hiçbir dosyayı ya da programı indirmeyin. Hatta sadece dosya indirmek değil, Discord'dan gönderilen linklere girerken bile dikkatli olun hatta hiç girmeseniz daha iyi olur.

DarkComet RAT virüsü gibi duruyor. Bundan sonra en yakın arkadaşınız bile olsa Discord'dan insanların gönderdiği hiçbir dosyayı ya da programı indirmeyin. Hatta sadece dosya indirmek değil, Discord'dan gönderilen linklere girerken bile dikkatli olun hatta hiç girmeseniz daha iyi olur.

Dark comet in unutuldugunu sanıyordum hala kullanan 15 yaş altı insanlar varmış.

Geri
Yukarı