Program yükledikçe oyunlarda FPS düşüşü olur mu?

wOBUNAGA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar donanımla ilgili fazla ilgim olmamakla beraber, program veya oyun yukledikçe oyunlarda FPS düşüşü yaşanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarla ilgili programlar olmadıkça etkisi olmaz. HDD' ni çok zorlayacak programlar eğer ki arka planda çalışırsa oyunlarında kasma veya texture' lerin geç yüklenmesi gibi problemler yaşayabilirsin. Ayrıca oynadığın oyun için shader pack, ENB gibi programlar yüklersen FPS düşmesi yaşanabilir.

Program yüklemekten kastınız ne? Virüs programları genellikle sistemi yorar.
Mesela bir oyundan başka bir oyuna geçecekseniz sistemi yeniden başlatın ve arkada çalışan uygulamalardan kurtulun.

Virüs program gibi değil daha cok Opera ve Steam.

Bu ülkede teknolojinin geç yerleşmesinin bir eksisidir ki çok garip inanışlar var. Bir şeyi uzun süre açık tutsan bozulur, aç kapa yaparsan bozulur, sağına soluna baksan bozulur, ayarlar bölümüne girsen bozulur. Bu da böyle ama aslında her şeyin bir mantığı var. Depolama birimi kapasitesi yettiği sürece o alanı ne ile doldurursan doldur yavaşlama yapmaz, yapamaz. Çalışması demiyorum çünkü orada işlemci gibi farklı birimler giriyor ama orada durması hiçbir sıkıntı yapmaz. Oraya ZIP içinde virüslü dosya yükle, tıklamadıkça bir şey olmaz.

Gerekmedikçe devre dışı bırakın daha stabil çalışır. Steam kaynaklı bir sorun olacağını sanmıyorum, sadece bilgisayar başlatıldığı zaman bir etkisi olabilir.

Bu ülkede teknolojinin geç yerleşmesinin bir eksisidir ki çok garip inanışlar var. Bir şeyi uzun süre açık tutsan bozulur, aç kapa yaparsan bozulur, sağına soluna baksan bozulur, ayarlar bölümüne girsen bozulur. Bu da böyle ama aslında her şeyin bir mantığı var. Depolama birimi kapasitesi yettiği sürece o alanı ne ile doldurursan doldur yavaşlama yapmaz, yapamaz. Çalışması demiyorum çünkü orada işlemci gibi farklı birimler giriyor ama orada durması hiçbir sıkıntı yapmaz. Oraya ZIP içinde virüslü dosya yükle, tıklamadıkça bir şey olmaz.
Haklısınız maalesef, o mantıkla düşünmemiştim zaten yine de teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı