Programlama dili önerisi

Ne yapacağı belli değilki. Neye göre seçtiniz hemen?
"Merhaba, artık ben de programlama işine başlamaya karar verdim" diye girince cümleye, herhalde "biz de bi' deneyek yeğenim" kafasıyla karar vermiştir diye düşündüm. O nedenle önce Python ile başlayıp, aslında bahsettiği alanın ne kadar geniş olduğunu görmesini ve daha sonra da kendi kararını vermesini istedim. Python öğrenirken yazılım nedir ne değildir diye öğrenir diye düşündüm.

Günün sonunda yazılım dili bir araçtır ve bir dilden öbürüne geçmek, bildiğin dilde uzman olduğun sürece kek bir iştir. Ne ile başlanıldığı aslında önemsiz. Önemli olan veri yapıları, işletim sistemleri, yazılım mimarisi gibi konularda bilgi sahibi olmak bence. Gerisi gelir.

Son düzenleme:
"Merhaba, artık ben de programlama işine başlamaya karar verdim" diye girince cümleye, herhalde "biz de bi' deneyek yeğenim" kafasıyla karar vermiştir diye düşündüm. O nedenle önce Python ile başlayıp, aslında bahsettiği alanın ne kadar geniş olduğunu görmesini ve daha sonra da kendi kararını vermesini istedim. Python öğrenirken yazılım nedir ne değildir diye öğrenir diye düşündüm.

Günün sonunda yazılım dili bir araçtır ve bir dilden öbürüne geçmek, bildiğin dilde uzman olduğunu sürece kek bir iştir. Ne ile başlanıldığı aslında önemsiz. Önemli olan veri yapıları, işletim sistemleri, yazılım mimarisi gibi konularda bilgi sahibi olmak bence. Gerisi gelir.

Doğru. Özür dilerim. İyi geceler. :)

C# da tavsiye etmezsin hocam ya :D
C# programlamanın temellerini öğrenilebilecek bir dil, inheritance OOP vb. Cross platform anlamında sıkıntıları olan bir dil olsa bile başlangıç için kötü denemez. Siz neden tavsiye edilmemesi görüşündesiniz ? Ayrıca syntax anlamında çoğu dil ile ortak noktaları var.

C# programlamanın temellerini öğrenilebilecek bir dil, inheritance OOP vb. Cross platform anlamında sıkıntıları olan bir dil olsa bile başlangıç için kötü denemez. Siz neden tavsiye edilmemesi görüşündesiniz ? Ayrıca syntax anlamında çoğu dil ile ortak noktaları var.
Mobil programlama için gereksiz demek istedim sadece.

Hocam sizi macOS kategorisinde çok aktif görüyorum, ilgili gibisiniz. Swift ile başlayın derim ve Xcode'a ihtiyacınız olacak bu yüzden macOS lazım.

Geri
Yukarı