Programlama Dili Tavsiyesi

GiSpam

Hectopat
Daha fazla  
Çok az Java, C ve C# bilgim var ama çok az sadece giriş seviye neredeyse. Öğrenmek için en uygun dili seçmeye çalışıyorum.
İstediğim özellikler:
1- ) O dil ile hem uygulama,hem de oyun yapabileyim yani her şeyi yapabilmeme olanak sağlasın.
2- ) Düşük sistemli bilgisayarlarda da çalışsın ( Java ile programlama düşük sistemlerde çok zor )
3- ) İstediğim platform için uygulama yapabiliyim ( Mobil ve bilgisayar ) .
4- ) Diğer dillere geçişi kolay olsun.

Java veya C+ + bunlara uyuyor ama Java çok sıkıntılı o yüzden C+ +'ı düşünüyorum, C#'da ilgimi çekiyor bu 3 dil arasındayım. Ve birde Phyton veya Ruby gibi dilleri de çok merak ediyorum, Ruby sanırım pek işlevsel değil ama Phyton olabilir. Sizce hangi dili seçmeliyim yardımcı olur musunuz ? Şu an kafamda Java öğrenmek var en baştan beri buydu tercihim ama bir türlü tam emin olamadım. Neyse sizinde yorumlarınızı değerlendirip karar veririm.

Son düzenleme:
Java sıkıntılı değil isteklerin arasında mobil varsa hemen Java'ya başlamalısın ne demişler bir kere yaz her yerde çalıştır. Hiç "Xamarin kullanırım ne olacak?" falan deme. Her ne kadar Xamarin güzel görünse bile performans sorunlarıyla uğraşmaktan yazılımdan soğursun.

Java öğrenerek uygulama yapabilirsin ama tek program öğrenerek karşılaştığın çoğu soruna çözüm üretebileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden javanın yanında C++ öğrenmeni de tavsiye ederim. Sana yardımcı olacaktır.

Java sıkıntılı değil isteklerin arasında mobil varsa hemen Java'ya başlamalısın ne demişler bir kere yaz her yerde çalıştır. Hiç "Xamarin kullanırım ne olacak?" falan deme. Her ne kadar Xamarin güzel görünse bile performans sorunlarıyla uğraşmaktan yazılımdan soğursun.
Tamamdır kesin Java karar verdim. Java için bildiğin güzel bir youtube kanalı var mı? Kitap almadan önce bi bakarım.

Java öğrenerek uygulama yapabilirsin ama tek program öğrenerek karşılaştığın çoğu soruna çözüm üretebileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden javanın yanında C++ öğrenmeni de tavsiye ederim. Sana yardımcı olacaktır.
Sonra C++'da öğrenicem tamamdır sağolun yorum için.

Yazılımın sonu yoktur, her gün yeni birşeyler eklenir, her dakika her saniye vb...
Fakat ne için yazacağın sana kalmış ne yazacağın sana kalmış bir ibaredir, neye yönelik çalışacaksan ona yönelik bir seçim ile yaz. Zoru sev, zoru başardıktan sonra bütün dillere bakış açın değişecektir zaten, yabancılık çekmezsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı