Programlama dillerine nereden başlamalı?

Samet_29

Decapat
Daha fazla  
İlk başka HTML öğrenmek istiyorsak JavaScript ve CSS'i de beraberinde öğrenmemiz gerekiyor. Bu sebeple yazılım hakkında gerçekten az şey bilen biri için (ben) ilk başta hangi programlama dili ile başlanabilir ve ne yararlı olur? C# önerilmiş ama Python önerileri de fazla. Bunların dışında da olabilir. Başlangıçta göz korkutmayıp soğutmayacak bir dil önerirseniz çok sevinirim.

Python daha basit olduğu için öneriliyor. C# ise son zamanların en önemli yazılım dillerinden biri olduğu için öneriliyor , özellikle Windows kısmında.

Değişken tanımlamaları, algoritmaları falan öğrenmek için direk C'den başlayabilirsin. Python ve PHP biraz daha kolaydır direk onlarla başlarsan C öğrenirken zorluk çekebilirsin ama bir süre C öğrenirsen diğer diller daha kolay öğrenilebilir.

@Samet_29 zorluk değişir sana göre.
Mesela ben C++ öğreniyorum ve bana ortalama geliyor ama sana zor gelebilir.
Tavsiyem Python ile başla sonrasına ise yönünü C# ve C++ gibi popüler dillere geçiş yap derim.

Ben makine öğrenmesi, görüntü işleme, big data, yapay zeka, derin öğrenme ve siber güvenlik üzerine çalışıyorum bunlar için python kullanıyorum.
Web programlama için c#, php, python kullanılabilir.
Masaüstü uygulaması için C, C++, C# aynı şekilde kullanılabilir.

Niye HTML,CSS,JS beraber öğreneceksin ki ? Sırası ile öğrenebilirsin.
Duyumuma göre bu diller birlikte kullanılıyormuş.
Ben makine öğrenmesi, görüntü işleme, big data, yapay zeka, derin öğrenme ve siber güvenlik üzerine çalışıyorum bunlar için python kullanıyorum.
Web programlama için c#, php, python kullanılabilir.
Masaüstü uygulaması için C, C++, C# aynı şekilde kullanılabilir.
Şu an bir konu üzerine yoğunlaşmadım ama çok amaçlı ve kullanılan, işime yariyabilecek ve ileride gelişebileceğim bir dil olmasından yanayım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı