Programlama dillerine başlamak

Arduino'ya başladığımda çok iyiydi. Bende o yüzden programa ve başlamayı düşündüm elime bir kitap geçti C++ programlama ile ilgili Ben de yaz boyu Bununla uğraşmaya düşünüyorum ilgi alanınıza giriyorsa gerçekten tavsiye ederim ve kitaplar gerçekten çok yardımcı oluyor. Ama para harcamak istemezseniz ki ben de istemem. Çünkü zaten YouTube videoları çok yardımcı oluyor şu anda ben size hedef belirlemenizi ve ardından onu yapmaya giderken adım adım öğrene öğrene en sonunda bir şey elde etmek gerçekten çok etkili bir yöntem oluyor.

Hobi olarak yapacaksan farketmez. Populer bir dil sec ve takil.
Kariyer yapma niyetin varsa once ingilizce daha sonra da hangi alana yoneleceksen ( web, mobil, embedded vs ) ona gore.

Python ile başlamanı tavsiye ederim , Java da olabilir ama Python, Java ile sürekli "En çok tercih edilen programlama dili" kavgasında. Bazen birinciliği Java alıyor bazen de Python alıyor.

Öncelikle amacını belirle Web programcısı mı olmak istiyorsun , Masaüstü programcısı mı olmak istiyorsun ?

Detaylı bir araştırma ile amacına başlarsın ama sana tavsiyem , Python öğrenmen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı