Programlama için gaza getiren şeyler

emircan982

Hectopat
Sizce insanları gaza getiren şey nedir?
Filmlerde bilgisayar başında oturan kaslı abilerimiz mi?
Yoksa bu işte çok para var düşüncesi mi ?
Ben java öğrenmeye yeni başladım ve zevk alarak ilerliyorum ama film izleyip gaza gelmekle olmayacağını fark ettim. Ve benim gibi genç arkadaşlarıma tavsiyede bulunmak için bir şeyler yazmanızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz lise 1.sınıftayım ve ingilizce yüzündem sıkıntı çekiyorum onu da 1 veya 2 aya öğrenmeyi planlıyorum.
Bilgisayar Programcılığı veya Bilgisayar Mühendisliği okuyorsanız. En ön sırada oturun. Dersleri çok sıkı takip edin. Hocalarla iletişiminiz kuvvetli olsun. Yapılan örnekleri noktasına kadar alın. Verilen ödevleri mutlaka ama mutlaka yapın. Zor bir ödev gelecektir illa ki. Sizde araştıracaksınız acaba bu ne diye. stackoverflow.com gibi sitelerde sorununuza veya aradığınıza ulaşınca sevineceksiniz. Yeni şeyler ekleyeceksiniz. Dur şurayı düzeltiyim. Şunu ekliyim derken. Size çok hoş gelmeye başlayacak. Kendi tarzınızı ortaya koyacaksınız.

Edit: Üniversite anladım. Ama fark etmez. Lise de Bilgisayar bölümü okuyorsanız bunlarda geçerli.

Ben ce önce kendinize bir takma isim bulmak.Ardından çokta gdlişmemiş bir proje sürmek.Ardından gelir sağlayabileceğiniz bir proje.
Google play üzerinden konuşuyorum.En azından küçük projeden bir deneyiminiz olur ve asılprojeyi daha iyi yapabilrisiniz.Ama güzel bir takma isim gaza getiriyor.

Kendine hedef koy. Kısa vadeli hedefler olsun. Bunları gerçekleştirdikçe daha büyük hedefler koy. Ufak projeler ile başla onları yaptıkça deneyim kazanacaksın. Daha büyük projeler için sana fikir verecek. Hayallerini gerçekleştirmek için çalış. Başarılar dilerim.

TÜBİTAK yarışmaları var liseler arası. Bir tane yazılımla uğraşan arkadaş bul kendine. Fikir üretip programlamaya çalışın. Öğrene öğrene, araştıra araştıra - ben öyle yapmıştım ve işe yaramıştı- halledersin. Yoksa iş biraz teoride kalıyor.

Arkadaşımla paralel bir şekilde skype'tan öğrenmeye başlamıştık ama çeşitli bahanelerle aktardı ben de tek başıma java öğrenmeye devam ettim muhtemelen 1 ay içerisinde tam olarak öğrenmiş olacağım.Rock ve metal müzik grubu var mıdır önerebileceğiniz ? benim pek dinlemişliğim yokta.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı