Programlama nasıl öğrenilmez?

@AsilTÜRK Önce algoritmanın ne olduğunu öğrenmek ile başlayabilirsin. Her önüne gelen ilk önce algoritma öğren diyor fakat kendileri acaba algoritmayı ne olarak görüyor anlamış değilim. Yapılması gereken en basit yöntemi söylüyorum. Kendini ne ile uğraştığını düşündüğünde mutlu oluyorsun? Bunu ilk önce kesin olarak netleştirmen gerekiyor. Bir mobil uygulama mı yazmak istiyorsun? Backend yazmak mı? Sistem programlamak mı? Blockchain, yapay zeka, makine öğrenimi. Hangi alanda uzmanlaşmak istediğine karar verdikten sonra gerisi sadece dil araştırmak. Yapacağın işe en uygun dili seçip, temel düzeyde bilgi edindikten sonra kafanda bir proje canlandırıp, onu yapmaya başlayacaksın. Takıldıkça araştıracaksın, araştırdıkca gelişeceksin. Bu böyle bir döngü, hep bir proje yapacaksın. İş hayatına gireceksin, projelerle uğraşacaksın, işe almadan önce bile şirketler sana case verir ve kod becerilerini ölçmek daha sonra bir mülakat yapmak isterler.

@serhatcandev Read. Me eklemen çok güzel. Hesabını projelerle canlandırman gerekiyor. Bunlar hesap makinesi tarzı basit projeler olmamalı. Daha büyük projeler yazmak gerekiyor. Mimari kullanımı, design pattern, kod tekrarından kaçınmak bunlar çok önemli şeyler. Olabildiğince okunaklı, temiz kod yazmak gerekiyor.

Hocam algoritmanın mantığını öğrenmek için kurs almak şart mı? Mesela bkt akademi içerisinde algoritma ve temel programlamaya giriş kursu var iş görür mü?

@AsilTÜRK O kursta göreceğin şeyleri temel bir kursta zaten görüyorsun. Algoritma, bir problemi çözebilmek için geliştirdiğin yola deniyor. Sen kod yazdıkca zaten algoritma ister istemez yazıyor olacaksın.

@AsilTÜRK O kursta göreceğin şeyleri temel bir kursta zaten görüyorsun. Algoritma, bir problemi çözebilmek için geliştirdiğin yola deniyor. Sen kod yazdıkca zaten algoritma ister istemez yazıyor olacaksın.

Yani ekstra algoritma adı altında bir kursa bakmama gerek yok mu?
Benim bakayım mı diye sorma sebebim sadece algoritma değil algoritma ve PROGRAMLAMA diyordu bu sebepten dolayı bakmam gerekiyor mu diye sordum.

Geri
Yukarı