Programlama öğrendikten sonra ne yapmak isterdin?

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
Diyelim ki proglamlama öğrenmek istedin ve başardın dostum, harikasın! HMM şimdi ne yapacağını seç bir oyun mu? Yoksa bir mesajlaşma uygulaması mı? Yoksa web tabanlı bir oyun mu? Not eklemek isterim, eğer oyun derseniz 3D-2D veya platform oyunu macera strateji gibi ne yapcağınızı söyleyin! Ben Discord gibi bir uygulama yapardım, düşünsene senin uygulamanda binlerde sunucu kuruyorlar ve bu sunucuların hepsinde yetkin var! Ne harika olurdu değil mi? Hadi cevap senin.

Dosya Ekleri

• uygulama.jpg
    uygulama.jpg
    8,3 KB · Görüntüleme: 19
  • mesajlaşma.jpg
    mesajlaşma.jpg
    12,9 KB · Görüntüleme: 41
  • proglamlama.jpg
    proglamlama.jpg
    7,7 KB · Görüntüleme: 30
  • oyun.jpg
    oyun.jpg
    8,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
3. sinif Amerikan film dublaji gibi.
Adamim ben kimsenin okumadigi orijinal oyun manual'lerinden yazmak isterdim. Ben okuyorum cunku.

İlk önce bi mesajlaşma uygulaması yapardım arkadaşlar arasında sadece buradan konuşurduk. Konuştukça eksiklerini veya keşke şöyle olsaydı dediğimiz yerleri değiştirirdim. Ondan sonra da ya bi uygulama yapardım ya da oyun.
Hedeflerime ulaşabilmem için iki şeye ihtiyacım var: ilki yazılım bilmek (öğreniyorum), ikincisi deneyecek arkadaşlar (bir tane bile yok)

Programlama öğrendin ama ne kadar öğrendin? Hangi dili öğrendin? Ona göre sorular değişir. Genel olarak "Basitten - Karmaşığa" gitmenizi öneririm. Oyun diyorsanız öncelikle 2d ile başlarsanız hem deneyim kazanırsınız, hem de başardıkça özgüveniniz yerine gelir. Uygulama olarak mesela bir planlayıcı gibi, yada basit komutları çalıştıran az işlevli programlar deneyin.

Ama hayal kuruyorsak - linux gibi bir işletim sistemi bence düşünülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı