Programlama öğrendikten sonra nasıl bir yol izlenmeli?

Algoris

Hectopat
Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bölümü seçmeden 1 sene kadar önce yazılımla ilgilenmeye başladım fakat günümün çok az bir kısmını ayırarak devam ediyordum. C# üzerinden temel programlama mantığını nesneye yönelik programlamayı adım adım ve uygulayarak öğrendim. Veri tabanı ile bir iki minik proje yaptım. Windows form uygulaması ile aklıma gelen yine ufak projelerle öğrendiğim konuları pekiştirdim. Unity ile 2D bazı popüler ve yapması kolay oyunların kopyasını yaptım hep PC hem de mobil platformdaki. Daha sonra değişiklik olması için Python'a geçtim. Zaten C#'ta konulara hakim olduğum için sadece Sytanx'ını öğrenmek kalmıştı onu da halletim. Sonra Selenium ile biraz uğraştım vs. vs. Bu şekilde gidiyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum ve tıkandım. Aslında amacım artık öğrendiğim bilgileri maddiyata dökmek. Bu yaptıklarımdan sonra yazılımla neler yapmaya devam edebilirim veya nasıl maddiyata dökebilirim önerilerinizi bekliyorum.

Dilden dile geçmek pek iyi değildir. Öncelikle bir hedefiniz olmalı. Kendinize sormanız lazım. "Ben ne yapmak istiyorum? Ben neler yapabilirim?" diye. Sonra eksiklerinizi giderip güncel teknoloji nereye doğru gidiyorsa o alana odaklanmanız lazım. Şirketler direkt vanilla kod bilenden çok Framework'lere hakim eleman arıyor. Ülkemizde C# yaygın olarak kullanıyor. Bu alandan ilerleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı