Programlama temelleri ödevi nasıl olmalı?

dwaynejohnson

Decapat
Daha fazla  
Üs alma karekök arasında bir seçim yapıp seçime göre klavyeden girilen 2 sayıyı gereken işleme alan program, bu soruyu bir türlü yapamadım da yardımcı olabilir misiniz?
Python'da bu arada.

Son düzenleme:
Anlamadıysan yapacak bir şey yok zorlama kendini herkes programlama yapmak zorunda değil, çok istiyorsan ben yazıp yollarım ama bu sana bir şey katmayacaktır.

Hoca derste anlatmadı buna yüzde yüz eminim tüm dersleri dinliyorum 2 soru veriyor ve 1 soruyu çok rahat yaptım üs almayı biliyorum ama karekök almayı anlatmadı.
Gereken işlem derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?

Seçilen işlem.

Hoca derste anlatmadı buna yüzde yüz eminim tüm dersleri dinliyorum 2 soru veriyor ve 1 soruyu çok rahat yaptım üs almayı biliyorum ama karekök almayı anlatmadı.

Seçilen işlem.

Sana attığım linklere bakmayı deneseydin yapardın, input alacaksın inputun ne olduğuna göre işlemini yapacaksın linklere bakarsan anlarsın.

Seçilen işlem.

Bir sayının karekökünü math kütüphanesindeki sqrt() fonksiyonuyla alabileceğin gibi mantıksal düşünürek de alabilirsin. Bir sayının kuvveti 1/2 olunca karekökünü almış oluruz, değil mi ? Karekökü bu şekilde alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı