Programlamada nasıl gelişilir?

vanvan

Decapat
Daha fazla  
Meslek lisesinde bilişim bölümündeyim ve programlama dersi görüyoruz. Visual Studio Code'dan Python dilini kullanarak bir şeyler yazıyoruz ama çok anlamıyorum. Bu konuda ne yaparak kendimi daha çok geliştirebilirim?

Büyük-küçük projelere gözat, araştır, yazdığınız kodları okumaya çalış. Kodlama yaparken de yorum satırları ekle ne yazdığını daha sonra unutma diye, bolca pratik yapmaya çalış.

Araştırarak ve merakını giderme isteğini arttırarak. Bunu böylece döngüye al, 1 seneye profesyonel yazılımcısın.

Bu dediklerinizi herkes uygulamış olsaydı, herkes 1 senede profesyonel yazılımcı olur o zaman. Ben 6 senedir yazılım alanındayım ve tam anlamı ile profesyonel değilim ve herhangi bir programlama dilini üst seviye bilmek marifet değildir. Şahsen çoğu programalama dilini orta-ileri seviye biliyorum.

Bu dediklerinizi herkes uygulamış olsaydı, herkes 1 senede profesyonel yazılımcı olur o zaman. Ben 6 senedir yazılım alanındayım ve tam anlamı ile profesyonel değilim ve herhangi bir programlama dilini üst seviye bilmek marifet değildir. Şahsen çoğu programlama dilini orta-ileri seviye biliyorum.
Programlamanın başlangıcı, araştırmayı bilmek ve araştırmaktır.

Araştırmak ile bitmiyor her şey. Bunun yanında pratikler yapmalısın, uygulamalısın, incelemelisin, senden üst seviyelere danışıp yardım almalısın gerektiği zaman.
Araştırarak ve merakını gidermek isteyince bunların hepsi olacak zaten? Adam merakını gidermek için pratikler yapacak, deneyecek ve uygulayacak. Araştırırken üst seviyelerine soracak.

Meslek lisesinde bilişim bölümündeyim ve programlama dersi görüyoruz. Visual Studio Code'dan Python dilini kullanarak bir şeyler yazıyoruz ama çok anlamıyorum. Bu konuda ne yaparak kendimi daha çok geliştirebilirim?
Her şey zamanla olur. Çocukken de her duyduğumuzu anlayamıyorduk. Duyduklarımızı gördüklerimiz ile ve yaşanan olaylar ile ilişkilendirerek anlamlarını öğrendik. Bu iş te böyle olacak. Zihnin açık olduğu zamanları kendin öğrendiklerinden bir şeyler yaratmaya bak.

Geri
Yukarı