Programlamaya hangi dil ile başlanır?

Levgae.jar

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar. Kodlamaya başlamak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok bunları bana öğretebilecek bir hoca falanda önerirseniz fena olmaz. Şimdi soruma döneyim, kodlamaya hangi dil ile başlanmalı? En kapsamlı ve en kolay anlaşılabilir dil nedir? Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Kodlamaya başlamak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok bunları bana öğretebilecek bir hoca falanda önerirseniz fena olmaz. Şimdi soruma döneyim, kodlamaya hangi dil ile başlanmalı? En kapsamlı ve en kolay anlaşılabilir dil nedir? Teşekkürler.

Öğrenimi en kolay dil Python ancak hangi alana yöneleceğinle ilgili değişebilir bu konu ama yine de en kolay öğrenime sahip dil pyhtondur.

Biz ilk olarak Flowgorithm'den başlamıştık alternatif olarak düşünebilirsin bu uygulamayı onun haricinde Python senin için iyi seçenek olacaktır.

Önce ne yapmak istediğinizi bilmeniz lazım rastgele bir dil niye öğrenesiniz ki işinize yaramadığı zaman?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izleyin ondan sonra konu açın.

Dostum. En kolay anlaşılabilir en gurur verici. Bu kadar şey öğrendim hızlı hızlı ve bunları yaptım çok başarılıyım diyebileceğin sıkılmadan izleyebileceğin programlama dili => HTML dilidir. Bu yazılım dili değil sadece bir işaretleme dili fakat ondan başlayarak sonrasında ise CSS,JS katarak mükemmel bir web geliştirmeci olabilirsin. Web Geliştirme günümüzde çok para kazandıran güzel bir alan. Fakat ben uygulama geliştirmek istiyorum dersen Python öğren. Oyun geliştirmek istiyorum dersen C# öğrenebilirsin.

Şimdi sana izleyebileceğin mükemmel bir hoca atacağım:

Enes Bayram Web Geliştirme Kursu
Ben sana direkt Web Geliştirme kursuyla birlikte attım. Ben buradan izleyerek harika işler çıkartıyorum böyle başlayabilirsin. Bu adamın C# derside var onuda izleyebilirsin.

Enes Bayram C# Dersleri

Eğer Python öğreneceksen bu kanal harika:

Python Öğreniyorum Dersleri

Bunlara çalışabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı