Programlamaya hangi dil ile başlanmalı?

Small Basic C#'tan çok daha kolay ve aynı zamanda C# ile benzeşiyor. Çünkü .NET dili. Bir programlama aracı olarak kullanımı da çok kolay.
Bunu mesela Small Basic ile yapmıştım DKD.setup.exe Biraz yavaş çalışıyor ama alıştıma olarak iyidir.

HTML/CSS programlama dili değil. Web tasarım artık WordPress'den yapılıyor kimse tek tek kod yazmıyor. Dil bilgin yoksa, algoritma öğren önce sonra Visual Studio ile programlamaya giriş için en güncel dersleri öğren mesela C, C++, C# bunlar birbirine benzediği için istediğin Dil'den başlarsın. Birini öğrendiğin zaman öbürü zaten kolay oluyor. Bedava öğrenebileceğin kaynak site olarak, hackerrank, stackoverflow, w3schools, YouTube kanalları filan bunlar en azından temel oluşturur. Minik projeler yap, GitHub'de milletin projelere destek atarsın kendini geliştirdikten sonra zaten su yolunu bulur. Bir de Twitter'de developper insanları takip et mutlaka bişeyler yakalarsın, ben öyle yapıyordum :D.
Aynen w3scholls gayet başarılı bir site. Kendini geliştirmen için güzel bir site.

Geri
Yukarı