Programlamaya nereden devam edilebilir?

Form uygulamasını veri tabanı ile kullanmayı denemediysen deneyebilirsin. Bu sayede veri tabanlarına da giriş yapmış olursun. Örneğin bir kütüphanede kullanılacak bir kayıt tutma programı gibi.

C# üzerinden devam etmek istiyor isen, Web temelleri ve web tasarımına giriş öğrendikten sonra C# ile rest api yazabilirsin. Tabi veri tabanı da öğrenmelisin. Eğer web dışında bir sektöre yönelmek istersen (mobil, oyun programlama yada yapay zeka vs. gibi) onu belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Öncellikle teşekkür ederim web üzerine yönelmek isterim internette araştırma yaptığımda Web'de HTML CSS JavaScript kullanılıyor bunları öğrenmem gerekli midir?
Zaten halihazırda C# biliyorum.
C# kullanarak web geliştirebilir miyim böyle bir şey var mı?

Öncellikle teşekkür ederim web üzerine yönelmek isterim internette araştırma yaptığımda Web'de HTML CSS JavaScript kullanılıyor bunları öğrenmem gerekli midir?
Web sitesi tasarımı yapacaksanız HTML CSS JavaScript bilmeniz şart hatta yetmez bile.

Ama sitelerin görünmeyen kısmı da var. Back end dediğimiz veritabanı ile site arasındaki veri akışını sağlayan yapılar var.

Bunları yazabilirsiniz ama önceki açıklamamda da dediğim gibi gene de az çok HTML CSS ve JavaScript bilseniz iyi olur. Sonuçta işiniz gene web siteleri ile.

Back end kısmını C#'ı da kapsayan .net öğrenerek yazabilirsiniz.

Evet, backend için ASP.NET kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı