Programlamayı Nereden ve Nasıl Öğrenmeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlgili programlar sürekli yeni güncellemeler aldığı ve kendi aralarında farklı avantajlara sahip olduklarından tavsiye sırası değişebildiği için olabilir mi?
Ilgili programlar neymis? Neden bahsettigini biliyor musun?

Aradığım soruların cevaplarını bulamadım desem?
Kendi yazımda da belirttim hangi konuya gitsem bi Python - HTML kavgası başlıyor.
Birisi başka birini bir şey bilmemekle suçluyor.
Nereden öğrenebilirim diyorsun YouTube cevabı geliyor. E ben izledim YouTube’dan faydalı olmadı?
Soruyorum burada acaba Udemy’den kurs alan var mı nasıl diye?
E ben nereden başlayacağım diyorum bakıyorum konulara tamam Python ile başlayayım eyvallah. Giriyorum YouTube’da derslere anlatan kişi başlıyor stringmiş algoritmaymış e ben bilmiyorum bunları.
Temelden bir şey öğrenmek istiyorum gelen cevaplara göre aklıma takılanları soruyorum.

Bir bilginiz varsa burada konuyla ilgili paylaşın yoksa eleştirinizi kendinize saklayın ve konuyu da olumsuz düşünceleriniz ile kirletmeyin.

Buraya konu açılırken herkes farklı amaçlarla öğrenip başlamak istiyor web tasarım veya programlamaya. HTML, CSS öğrenmek isteyen kişi için bir sürü yapacağı işe göre editör tavsiyesi veriliyor farklı farklı. Farklı istekleri doğrultusunda bir sürü yönlendirme alıyor burada insanlar veya programlama dillerinin hepsi aynı mı ki herkese aynı dil önerilsin.

Kalkmış, baydı, yok aynı terane, tek konu açılsın da kapansın bu konular falan. Çok iyi biliyorsanız, açın istediğiniz konuyu kendiniz, hazırlayın geniş bir açıklama konusu, aydınlatın herkesi.. Sonrasında istersiniz kendi konunuza sabitleme, başarabilirseniz hem forumda bu aynı "terane"den kurtulmuş olur.. Var mı o bilgi ve cesaretiniz?

Hadi bekliyoruz, aydınlatın herkesi açacağınız konu ile takipçinizim bekliyorum.

Programlamaya C++ İle Başlamak
Programlama dersi nereden alınır?
Kodlama vb. Konularda Nasıl Gelişilir?
Kodlamaya Nereden Başlanmalı?

Bilmediğiniz şeylere programlama dili ismi veriyorsunuz, arkadaşlarınızdan duyduklarınızla gelmeyin. Araştırıp gelin, eğer araştırsaydınız bu hafta açılan 4 tane konuyu da görürdünüz.

Araştırma yapamayacağınızı biliyorum, link bırakıyorum:
Is HTML considered a programming language?
Is CSS a programming language?

Üstüne üslük birine kafa tutmadan önce, ne alanda çalışma yapacağını belirt. Mobil uygulama geliştirmek istiyorsan PHP önermenin manası yok. Tersi içinde Kotlin.

İlgili programlar sürekli yeni güncellemeler aldığı ve kendi aralarında farklı avantajlara sahip olduklarından tavsiye sırası değişebildiği için olabilir mi?
"İlgili programlar" merak ediliyor.

Merhaba,

Konuyla ilgili teknik bilgiye maalesef ki sizler kadar sahip değilim, bunu da yukarıda belirttiğimi düşünüyorum. Fazla agresif davranıp, tepki gösterdiğim şey bilgi verilmek yerine eleştiri getirilmesi. Belirttiğim gibi bu işlere profesyonel olarak başlamış olan veya okulunu okuyan kişiler değiliz ki zaten okuyor olsak, danışan yerine danışılan olurduk daha çok diye düşünüyorum.

Forumda birinin bilmediği bir konuda soruyu "bu ne biçim soru, hep aynı şeyler" tarzında cevaplayan kişilerin sayısı artıyor buda son derece rahatsız edici. Olması gereken ilgili konuların linkini atmakken, heves kırıcı cevaplar verilmesi hoşuma gitmiyor tepkimde bundan dolayı biraz gergin şekilde oldu.

"İlgili programlar" merak ediliyor.

Orada programdan kastım şu, örneğin basit bir tek sayfalık kişisel cv sitesi oluşturmak için Notepad++ editörü üzerinden HTML'e dair her şeyi öğrenerek yapmaya uğraşmak yerine Dreamweaver ile daha kolay şekilde yapılabilir. Yani bunun gibi tavsiye değişiklikleri yüzünden yeni konular açılabiliyor anlamında söylemek istemiştim.

Merhaba,

Konuyla ilgili teknik bilgiye maalesef ki sizler kadar sahip değilim, bunu da yukarıda belirttiğimi düşünüyorum. Fazla agresif davranıp, tepki gösterdiğim şey bilgi verilmek yerine eleştiri getirilmesi. Belirttiğim gibi bu işlere profesyonel olarak başlamış olan veya okulunu okuyan kişiler değiliz ki zaten okuyor olsak, danışan yerine danışılan olurduk daha çok diye düşünüyorum.

Forumda birinin bilmediği bir konuda soruyu "bu ne biçim soru, hep aynı şeyler" tarzında cevaplayan kişilerin sayısı artıyor buda son derece rahatsız edici. Olması gereken ilgili konuların linkini atmakken, heves kırıcı cevaplar verilmesi hoşuma gitmiyor tepkimde bundan dolayı biraz gergin şekilde oldu.

Orada programdan kastım şu, örneğin basit bir tek sayfalık kişisel cv sitesi oluşturmak için Notepad++ editörü üzerinden HTML'e dair her şeyi öğrenerek yapmaya uğraşmak yerine Dreamweaver ile daha kolay şekilde yapılabilir. Yani bunun gibi tavsiye değişiklikleri yüzünden yeni konular açılabiliyor anlamında söylemek istemiştim.
Ortalik yeni baslayanlar icin ne yapilmasi gerektigi uzerine kaynakla dolu. Her gun ayni konuyu acan adam programlamaya gelene kadar once forum adabini ogrensin. Youtube da 2 tane vidyo izledim anlamadim o zaman konu acayim diyen kisinin hevesinin kirilip kirilmamasi benim problemim degil. Bilgi sana gelmez, sen ona gideceksin. Adam eski konulara gidememiş ne hevesinden bahsediyorsun sen...

Her forumun en temel kuralidir, konu acmadan once benzeri var mi diye bakarsin. Iki tane virgule kafayi takan admin boyle temel bir meseleyi nasil atliyor anlamak mumkun degil.

Bir de bana olumsuz dusuncelerle konuyu kirletme demissin. Ayni konuyu tekrar tekrar acmayin demek konuyu kirletmez. Hata yapiyorsunuz, ayni yerde durmasi gereken bilgiyi dagitiyorsunuz, daha once cozulmus bir problemi yeniden cozulmemis gibi lanse ederek gundeme getiriyorsunuz ve bu durumu elestirince "ama bu olumsuz fikirler konuyu kirletiyor" diye mizmizlaniyorsunuz. Bence esas kirlilik programlama ogrenimine html gibi programlama dili dahi olmayan ogeleri karistirip oneri yapan sen ve daha onceki konulari arastirmaktan aciz bu konuyu acan kimse. Once ogrenmeyi ogrenin.

Ortalik yeni baslayanlar icin ne yapilmasi gerektigi uzerine kaynakla dolu. Her gun ayni konuyu acan adam programlamaya gelene kadar once forum adabini ogrensin. Youtube da 2 tane vidyo izledim anlamadim o zaman konu acayim diyen kisinin hevesinin kirilip kirilmamasi benim problemim degil. Bilgi sana gelmez, sen ona gideceksin. Adam eski konulara gidememiş ne hevesinden bahsediyorsun sen...

Her forumun en temel kuralidir, konu acmadan once benzeri var mi diye bakarsin. Iki tane virgule kafayi takan admin boyle temel bir meseleyi nasil atliyor anlamak mumkun degil.

Bir de bana olumsuz dusuncelerle konuyu kirletme demissin. Ayni konuyu tekrar tekrar acmayin demek konuyu kirletmez. Hata yapiyorsunuz, ayni yerde durmasi gereken bilgiyi dagitiyorsunuz, daha once cozulmus bir problemi yeniden cozulmemis gibi lanse ederek gundeme getiriyorsunuz ve bu durumu elestirince "ama bu olumsuz fikirler konuyu kirletiyor" diye mizmizlaniyorsunuz. Bence esas kirlilik programlama ogrenimine html gibi programlama dili dahi olmayan ogeleri karistirip oneri yapan sen ve daha onceki konulari arastirmaktan aciz bu konuyu acan kimse. Once ogrenmeyi ogrenin.

Bana sakin bir şekilde bunu ifade etseniz konunun kilitlenmesini veya silinmesini talep ederdim.
Hevesinin kırılması umrumda değil demişsiniz eyvallah saygılar.
Bunu daha nazik şekilde söyleseniz çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
Konunun gereksiz olduğunu düşündüğünüz vakit raporlasaydınız keşke. Forum adabını da gayet iyi biliyorum eksik kaldığım yerde siz iyi bildiğiniz için buyrun öğretin. Mesajlarıma da bakarsanız sistemime hangi ekran kartını takmalıyım diye merak ediyorum öğrenmek istiyorum daha önce bu konuyla ilgili açılmış konulara sorularımı yazdım konu gözden düşmüş olacak ki cevap alamadım bu sefer aynı sorunla karşılaşırım diye konu açtım.
İnsanı soru sorduğuna da forumda bilgi alışverişi yaptığına da pişman ettiğiniz için teşekkür ederim. Tabii ki sizle alakalı bir durum yok. Hatalı olan benim. Saygılarımı sunuyorum size iyi forumlar diyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı