Programlar arasında hızlı geçiş komutu nasıl yapılır?

mryusufcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Merhaba arkadaşlar, yanlış yere konu açtıysam özür dilerim. Yardımınız gerekiyor.
Ben evde veya iş yerinde bilgisayarda sörf yaparken bir kısayol oluşturup pat diye masaüstüme veya altta açık olan programlardan birine dönmek istiyorum.
Böyle bir .bat CMD komutu nasıl yapabilirim?
Hatta bu komuta da klavye kısayolu ekleyip oraya basınca aktif olsun istiyorum.
Bilgi sahibi yardımsever arkadaşları bekliyorum 😊

Pat diye diyorsunuz ama .bat dosyası istiyorsunuz. O dosyayı açmanız ne kadar kısa sürede olacak?

Benim anladığımdan şu cevabı vereyim. Windows+D ve Windows+sayılar sizin için yeterli olmalı. Windows+M kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Windows+D masaüstünü görmenizi/eski haline dönmenizi sağlar. Windows+sayı ise görev çubuğunda o sıradaki programı açar, simge durumuna küçültür. Windows+M ise tüm açık pencereleri simge durumuna küçültür.

Pat diye diyorsunuz ama .bat dosyası istiyorsunuz. O dosyayı açmanız ne kadar kısa sürede olacak?

Benim anladığımdan şu cevabı vereyim. Windows+D ve Windows+sayılar sizin için yeterli olmalı. Windows+M kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Windows+D masaüstünü görmenizi/eski haline dönmenizi sağlar. Windows+sayı ise görev çubuğunda o sıradaki programı açar, simge durumuna küçültür. Windows+M ise tüm açık pencereleri simge durumuna küçültür.

Olur mu bilmiyorum ama mesela bunu kullanmadığım F12'ye atayabilir miyim tek tuş haline getirmek için?
CTRL+TAB işinize yaramıyor mu?
istediğim bu değil maalesef.
Windows + D'nin yanına. Az bilinen "Windows + ,"(Windows + Virgül) de kullanılabilir. Masaüstüne dönmek yerine anlık bakma (peek) yapabilirsiniz.

Win 7'de işe yaramadı. Windows + Virgül

İstediğiniz şeyi farklı kelimelerle anlatmaya çalışır mısınız? Dediğim gibi ben tam olarak anlamadım.

Peki. Mesela film izliyorum veya haber bakıyorum diyelim ama içeri sorumlu girdi ve ben açık olması gereken programı en üste almak istiyorum hızlıca :)
Eğer Windows + D işlemini tek tuşla yapmak istiyorsanız autohotkey (AHK) gibi makro yazılımları ile tuş kombinasyonlarını tek tuş ile basabilirsiniz.

Deneyeceğim.
Eğer Windows + D işlemini tek tuşla yapmak istiyorsanız autohotkey (AHK) gibi makro yazılımları ile tuş kombinasyonlarını tek tuş ile basabilirsiniz.

Mesela F12'ye bastığımda Win+D işlevi için ne yazmam gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı