Proplan Acti Protect kedi mamasına alternatif mama önerisi

fatiih571

Hectopat
Kedim 10-12 aylık falan. Bugün kısırlaştırılacak. Geçen ay gitmiştik bağışıklık değeri çok düşük çıktı bize veterinerimiz şurup ve mama verdi. Mama proplan acti protect kısırlaştırılmış kedi mamasıydı. Kullandık şurupla birlikte değerleri yükseldi işlem yapabiliriz fakat hala yükseltmemiz lazım dediler. Bir şurup daha verip yine aynı mamayla devam edeceğiz. Fakat verdiği mama internette sadece Trendyol'da satılıyor. Veterinerin kendisi 1.5Kg'ı 450lira demişti internetten aynısını 300 TL'ye alıyorum fakat veteriner mamayı hayat boyu kullanabilirsiniz daha iyi olur kediniz için dedi.Ambalajda acti protect yazısı olması gerekiyormuş fakat bu mamayı 10kg 15kg şeklinde bulamıyorum. Veterinerin kendiside 7Kg'ını 1600TL'ye satıyor bu da benim bütçemi aşıyor. Acaba Pro plan acti Protect'in farklı markalarda alternatifi var mıdır bunu soracaktım size. Bu akşam veterinere de soracağım zaten ama önden bilgim olması acısından size de danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şu an aldığım mama;

WhatsApp Görsel 2023-03-20 saat 10.55.31.jpg

Son düzenleme:
Kedim 10-12 aylık falan. Bugün kısırlaştırılacak. Geçen ay gitmiştik bağışıklık değeri çok düşük çıktı bize veterinerimiz şurup ve mama verdi. Mama proplan acti protect kısırlaştırılmış kedi mamasıydı. Kullandık şurupla birlikte değerleri yükseldi işlem yapabiliriz fakat hala yükseltmemiz lazım dediler. Bir şurup daha verip yine aynı mamayla devam edeceğiz. Fakat verdiği mama internette sadece Trendyol'da satılıyor. Veterinerin kendisi 1.5Kg'ı 450lira demişti internetten aynısını 300 TL'ye alıyorum fakat veteriner mamayı hayat boyu kullanabilirsiniz daha iyi olur kediniz için dedi. Ambalajda acti protect yazısı olması gerekiyormuş fakat bu mamayı 10kg 15kg şeklinde bulamıyorum. Veterinerin kendiside 7Kg'ını 1600TL'ye satıyor bu da benim bütçemi aşıyor. Acaba Pro plan acti Protect'in farklı markalarda alternatifi var mıdır bunu soracaktım size. Bu akşam veterinere de soracağım zaten ama önden bilgim olması acısından size de danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şu an aldığım mama;

Eki Görüntüle 1708591

Proplan bir geçiş markası gibi kötüden iyiye tam orta karar onun altı alınmaz üstü de çok pahalı bütçeniz yetmez hocam siz aynı mamayı 1.5'lar şeklinde almaya devam edin paket yarılandıkça alabilir veya toplu alıp stoklayabilirsiniz.
Not: Royal Canin'e bulaşmayın gerekli araştırmayı internetten yapabilirsiniz.
Not2: Bütçenizin yetmeyeceğini düşündüğüm söz konusu markalar: 1-Orijen 2-Acana 3-N&D 4-Nature’s Variety 5-Brit Care 6-Fitmin 7-Mera 8-Sanabella 9-Bozıta 10-Optımeal 11-Dr. Clauder’s 12-Bravery

@LOTR Manyağı hocam da kediler konusunda bilgili olduğunu bildiğim forum üyelerinden belki aradığınız cevap ondan da çıkabilir.

Son düzenleme:
Acti protect olayının bir alternatifi yok mudur hocam? Tek bir markanın tek ürününe bağlı kalmak ileride zorlayabilir şu an internette bu üründen yalnızca 1 satıcıda var satıcıda kalmazsa ulaşabileceğim tek yer veteriner oda zaten %50 daha pahalı satıyor. En kötüsüde büyük paket alamamak.
Geçen yıl yine forumdan bir arkadaş çok detaylı bir araştırma yapmıştı. Klinik seviyesinde mamaları inceleyerek en fiyat performans mamaları makale haline getirmişti. Mystic marka önerilenlerdeydi fiyat olarak da çok iyi olduğu için ondan aldım 15kg paketi yarıladık veteriner bagısıklık seviyesinin mamadanda kaynaklanabileceğini bu markanın iyi olmadığını söyledi. Yeme iştahında herhangi değişiklik olmadı aynı düzeyde yemek yiyor 1 aydır. Bilmiyorum kafam karıştı biraz açıkçası.

Proplan bir geçiş markası gibi kötüden iyiye tam orta karar onun altı alınmaz üstü de çok pahalı bütçeniz yetmez hocam siz aynı mamayı 1.5'lar şeklinde almaya devam edin paket yarılandıkça alabilir veya toplu alıp stoklayabilirsiniz.
Not: Royal Canin'e bulaşmayın gerekli araştırmayı internetten yapabilirsiniz.
Not2: Bütçenizin yetmeyeceğini düşündüğüm söz konusu markalar: 1-orijen 2-acana 3-n&d 4-nature's variety 5-brit care 6-fitmin 7-mera 8-sanabella 9-bozıta 10-optımeal 11-dr. Clauder's 12-bravery

Acti protect olayının bir alternatifi yok mudur hocam? Tek bir markanın tek ürününe bağlı kalmak ileride zorlayabilir şu an internette bu üründen yalnızca 1 satıcıda var satıcıda kalmazsa ulaşabileceğim tek yer veteriner oda zaten %50 daha pahalı satıyor. En kötüsüde büyük paket alamamak.
Geçen yıl yine forumdan bir arkadaş çok detaylı bir araştırma yapmıştı. Klinik seviyesinde mamaları inceleyerek en fiyat performans mamaları makale haline getirmişti. Mystic marka önerilenlerdeydi fiyat olarak da çok iyi olduğu için ondan aldım 15kg paketi yarıladık veteriner bagısıklık seviyesinin mamadanda kaynaklanabileceğini bu markanın iyi olmadığını söyledi. Yeme iştahında herhangi değişiklik olmadı aynı düzeyde yemek yiyor 1 aydır. Bilmiyorum kafam karıştı biraz açıkçası.

Maalesef direkt bir önerim yok şükür kedimde herhangi sağlık problemi yaşamadık bebekliğinden beri proplan yiyor.

Öncelikle geçmiş olsun mamaya alternatif olarak size N&D öneririm üst seviye mamalarda fiyatı en uygunlardan biridir o na yakın biraz daha uygun isterseniz (benim kendi araştırmalarım sonucu) exclusion kedi maması N&D 10 kg paketlerde satılıyor diğeri 12 kg paketlerde ve gerçekten kaliteli mamalar. Kediye sadece mama vermek olmuyor tabiki ve sizinki gibi biraz hassas ise yanında mutlaka gimcat multivitamin ve malt ı kullanın uzun vadede fiyat sıkıntısının zararını hissetmezsiniz.

Geri
Yukarı