Protein tozu kaç yaşında kullanılmalı?

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım lise 3'e gidiyorum. Daha önce Fitness'a 3 ay gitmiştim bu süre zarfında 1 2 kere içmiştim protein tozu. Şimdi geri başlayacağım 10 ay geçti aradan 1.78 86 kiloyum BİM'e protein tozu gelecek ve almak istiyorum yaşımdan dolayı bir sıkıntı olur mu? Okul yüzünden kalktığımda sadece öğlen yulaf bir de akşam yemeği yiyebiliyorum.

Şimdi öncelikle protein tozunun bir ilaç olmadığını gıda takviyesi olduğunu bir yere yaz bunu asla unutma. Sonraki diyeceğim de şudur protein tozu içeyim kas olsun tavuk etden daha iyi kilo aldırır gibi hurafelere inanmayın. Spora ilk başlayanların hemen yapıştığı şey bu oluyor. Önce bir beslenme düzeni oturtturmak lazım. Alman gereken protein miktarı belirlenince yumurtası, lor peyniri, yoğurtu, tavuğu peyniri, eti, balığı nice kaynak var. Tozdan alacağın 20-25 gram protein senin günlük ihtiyacının %10-15'ini karşılar ki şu an fiyatları acayip şekilde uçtu gitti. Yani şahsi anlama genel söylüyorum bir adam ben tavuk alamıyorum yumurta alamıyorum pahalı deyip de 2.5kg protein tozuna 400-700TL baymamalı. Sabah 2-3 tane yumurta haşlasan tamamdır toza ne gerek var dostum.

Bu soruyu yanlış yere sormuşsun, YouTube üzerinde bu spora hayatının büyük bir kısmını vermiş kişileri izlemeni öneririm. Buradan çıkacak bilginin 10'da 5'i yanlış olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı