Protein tozu sağlığa zararlı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

airboss

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Profil Kapağı
1522830363
Protein tozunun sağlığa çok zararlı olduğunu okumuştum bir zamanlar. Şu an zayıf bir insanım ve kas yapmak istiyorum, kilom 56. Ayrıca kullandıktan sonra bırakıldığı takdirde kaslarda sarkma oluyormuş sanırım. Doğru mudur bu bilgiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozunun sağlığa çok zararlı olduğunu okumuştum bir zamanlar. Şu an zayıf bir insanım ve kas yapmak istiyorum, kilom 56. Ayrıca kullandıktan sonra bırakıldığı takdirde kaslarda sarkma oluyormuş sanırım. Doğru mudur bu bilgiler?
Yok canım ben kafaya dikiyorum hergün tabili zararlı değil.

İşin şaka yani tabiki doğru kullanıldığı sürece zarar minimumda olucaktır. Nihayetinde çok fazla protein tüketimi vücut için sağlıklı değil. Ama buradaki sorun proteinin nereden geldiği. O şeylerin içine envayi çeşit hayvan ürünü katılıyor. Eğer 3 gün spor yaparım bırakırım diyorsan hiç bakma bile. Düzenli uğraşacaksan az doz kullanabilirsin(yada güzel bir kahvaltı yapabilirsin her sabah).

HMB İçeren a.a. kullanırsan daha iyi olur.

Yok canım ben kafaya dikiyorum hergün tabili zararlı değil.

İşin şaka yani tabiki doğru kullanıldığı sürece zarar minimumda olucaktır. Nihayetinde çok fazla protein tüketimi vücut için sağlıklı değil. Ama buradaki sorun proteinin nereden geldiği. O şeylerin içine envayi çeşit hayvan ürünü katılıyor. Eğer 3 gün spor yaparım bırakırım diyorsan hiç bakma bile. Düzenli uğraşacaksan az doz kullanabilirsin(yada güzel bir kahvaltı yapabilirsin her sabah).
Şimdi içimde bir de şöyle bir korku yok değil. Hani ben zayıfım ya, çalışmalarım çok uzun zamanlar sonra etki etmeye başlarsa dayanamam o kadar. [emoji3]

Şimdi içimde bir de şöyle bir korku yok değil. Hani ben zayıfım ya, çalışmalarım çok uzun zamanlar sonra etki etmeye başlarsa dayanamam o kadar. [emoji3]
En az 3 ayda kaldırdığın yükü arttırırsın ama tam işe yaraması en az 1 yıl. Öyle kolay değil.

Kas sarkması diye bir şey yok. Bazıları sporu bıraktıktan sonra da spor yaparken gibi beslenmesine devam ediyor ondan sonra sarkıyor diyor. E sen yakmıyorsun ki yağlanırsın ondan sonra sarkıyor dersin. Sadece hacim olarak küçülür bildiğim kadarıyla o da sporu bırakıp kilo verirseniz.

Doğru dozda kullanıldığı taktirde, zararı minimum olacaktır. Sonuçta herşeyin bir yan etkisi vardır.

Vay be! Ben neredeyse 3-5 yıldır protein tozuna öcü gibi bakıyordum[emoji3].

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı