Protein tozu vücudun tüm protein ihtiyacını karşılar mı?

Kaç kilosunuz acaba? Protein bana fazla geldi her bir kilo başına 2 gr falan mı almaya çalışıyorsunuz? Öyleyse yapmayın. 1gr maksimum olmalı diye düşünüyorum.

Bir de sporu akşam yemeğinden 1-1,5 saat öncesine getirirseniz akşam yemeğine de proteinleri kaydırabilirsiniz. Yoğurdu vs. akşam yersiniz. Çünkü en verimli zaman spordan sonraki bir saatlik aralık orda aldığınız protein sabahkinden bile daha etkili.
80 kiloyum kilo başına 1.5 gram protein alıyorum

400 gram yulaf kısmında bir yanlışlık var sanırım. Böyle bir beslenme programı yok bir kere sabah öğününüzde bu kadar çok süt ürünü tüketmeniz doğru olmayacaktır. Süt ve yulaf ezmesi birkaç sebze ve lor peyniri öneririm. Akşam yemeğinde ise imkan varsa tavuk,balık,et tüketilmelidir. Protein tozunu ise antrenmandan hemen sonra içmeniz daha iyi olacaktır. Çok hızlı sindirildiği için altın değerinde. 2 ölçek protein tozu kullanmanızı da önermem ayrıca. Ben kendim kullanıyorum protein tozunu ancak fazlası zarardır her şeyin. 2 servis iyi bir oran değil ve bunu tolere etmek için bol miktarda sıvı tüketmeniz gerekir. Bunun yerine evinizde blender varsa yulaf, protein tozu,tercihe göre bal ve damak zevkinize göre sütü çekip antrenman sonrası tüketebilirsiniz. Dediğim gibi yaptığınız hesap sadece protein odaklı. Karbonhidrat ve yağ da almanız gerekli. Ayrıca 4 haşlanmış yumurta kolestronüzü zıplatabilir. Bunun yerine 3 haşlanmış yumurta yapıp sadece 2’sinin sarısını tüketmenizi tavsiye ederim. Tüm bunlara ek olarak protein tozu adı üstünde bir Supplement’dir bunlar amaç değil birer araçtır. Bu ürün tamamen destekleyicidir siz almanız gereken protein oranının yüzde 40’ına yakınını sadece tozdan almaya çalışıyorsunuz. Bakin olmaz demiyorum 2 servis tüketilebilir bir gün içerisinde ama uzun vadede sorunlar oluşabilir. Bu proteini daha doğal yoldan sağlıklı bir şekilde tüketmek varken hele ki.
Teşekkür ederim

Hocam protein tozu ek gıdadır. Destek için kullanılır. Eğer günlük olarak yeterli protein alamıyorsanız tozu kullanabilirsiniz. Ama bir öğün değildir. Ben mesela hafta sonları 24 saat çalıştığım için hastanede çıkan yemekler pek proteinli olmuyor. 3 öğün birden de hastaneye götüremediğim için kahvaltımı götürüp üstüne 2 doz protein çakıyorum ama çıkan yemekleri de ihmal etmiyorum mesela. İmkansızlıktan dolayı kullanın tozu. Yoksa başka hiçbir olayı yok. İmkan varsa doğal yollardan karşılayın daha ucuza geliyor.

Hocam ne yaptınız aldınız mı protein tozunu bende merak ediyorum bu işleri bende almak istiyorum ama bir bilenden tavsiye almak lazım.

Hocam ne yaptınız aldınız mı protein tozunu bende merak ediyorum bu işleri bende almak istiyorum ama bir bilenden tavsiye almak lazım.

Protein tozu doğru düzgün günlük protein ihtiyacını karşılayamayan bireyler içindir. Mesela adamın protein ihtiyacı 100 gram olsun, o gün 80 gram aldıysa 20 gram protein içeren protein tozuyla o günü kapatması içindir. Tabii 100 grama ek 20 gram daha almak mantıksız değildir. Protein tozu sadece kendi olursa kas çıkarmaz. Hayal kırıklığına uğrayıp boşuna para vermeyin.

Protein tozu doğru düzgün günlük protein ihtiyacını karşılayamayan bireyler içindir. Mesela adamın protein ihtiyacı 100 gram olsun, o gün 80 gram aldıysa 20 gram protein içeren protein tozuyla o günü kapatması içindir. Tabii 100 grama ek 20 gram daha almak mantıksız değildir. Protein tozu sadece kendi olursa kas çıkarmaz. Hayal kırıklığına uğrayıp boşuna para vermeyin.
Hocam benim anlamadığım konu neden toz kullanılıyor. Protein Ocean'a kötü diyenler var. O bile tavuktan pahalıya geliyor. 100 gram tavuk 6,5 TL ediyor. Onda da 20 gramdan fazla protein var. Neden toz alınıyor?

Hayır.
Doğal protein de önemli vücut için. Sadece protein ihtiyacını karşılamaz aynı zamanda karbonhidrat, magnezyum, çinko gibi değerleri de dengeler doğal protein.

Protein tozları gıdanın yerini asla tutamaz. Mümkün oldukça gıda tüketmeye çalış.

Hocam benim anlamadığım konu neden toz kullanılıyor. Protein Ocean'a kötü diyenler var. O bile tavuktan pahalıya geliyor. 100 gram tavuk 6,5 TL ediyor. Onda da 20 gramdan fazla protein var. Neden toz alınıyor?
Marketing diyoruz biz buna. Gördüğümüz büyük adamlar, fitnessçılar hepsinin para alıp reklam alması yüzünden.

Marketing diyoruz biz buna. Gördüğümüz büyük adamlar, fitnessçılar hepsinin para alıp reklam alması yüzünden.
Kolayca alınabilen bir şey olduğu için, su gibi içerek protein aldığın için.

Protein tozları gıdanın yerini asla tutamaz. Mümkün oldukça gıda tüketmeye çalış.

İlk cümleniz hem doğru, hem yanlış. Doğru olan kısmı, tavuk-protein tozu olarak karşılaştırırsak eğer amino asit değerleri olur.

Eğer kişi amino asit içeren protein tozu içiyorsa, tavuk yemiş kadar değerler alır. Eğer kişi saf protein içiyorsa, bu sefer dediğiniz doğru.

Geri
Yukarı