Çözüldü PS2 klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

K E D Y

Hectopat
PS2 klavyeyi bilgisayara bağladığımda ışıkları yanıyor aygıt yöneticinde de görünüyor ancak hiçbir tuşu çalışmıyor. İşletim sistemim Windows 10. Bu sorunu yaşayan çoğu kişi kayıt defterindeki bir değeri değiştirerek çözdüğünü belirtiyor ama bende işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Hiçbir tuş çalışmıyor mu? Aygıt yöneticisinde görünüyorsa donanım kimliği ile aratıp sürücü indirmeyi deneyin.
Evet çalışmıyor. Aslında bir sürücü buldum ama taa 15-20 sene öncenin sürücüsü ve mutemelen Windows 10 ile uyumlu değil. Bu yüzden kuramadim.
Klayvenin içini açıp parçaları söküp taktım ve sorun çözüldü. Konu kapanabilir.
PS2 klavyeyi bilgisayara bağladığımda ışıkları yanıyor aygıt yöneticinde de görünüyor ancak hiçbir tuşu çalışmıyor. İşletim sistemim Windows 10. Bu sorunu yaşayan çoğu kişi kayıt defterindeki bir değeri değiştirerek çözdüğünü belirtiyor ama bende işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
PC'yi kapatıp klavyeyi tak çıkar yap belki Windows kendi PS/2 klavye sürücüsünü yükleyebilir.
PS2 klavye ne oluyor? Bir an PlayStation 2 sandım. :D
20200805_5f2ac0e685ace.jpg

Eski bir port türü hocam şimdiki anakartlarda yok. :)

Hepsini denedim ancak maalesef olmadı. Aygıt yöneticisinde ps2 klavye görünüyor klavyenin ışıkları da yanıyor ama hiçbir sekilde kullanamıyorum.
Hiçbir tuş çalışmıyor mu? Aygıt yöneticisinde görünüyorsa donanım kimliği ile aratıp sürücü indirmeyi deneyin.

Evet çalışmıyor. Aslında bir sürücü buldum ama taa 15-20 sene öncenin sürücüsü ve mutemelen Windows 10 ile uyumlu değil. Bu yüzden kuramadim.
Klayvenin içini açıp parçaları söküp taktım ve sorun çözüldü. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Çözüm
başka bir sitede bu yazıyı buldum isim vermeyeyim şimdi ps2 klavyesi olupta kullanmak isteyip çalıştıramayanlar için burayada atmak istedim

""windows 7-8-10 standart ps2 giriş klavye ve mouse çalıştırma

1-regedit aç

2-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\i8042prt tıkla

3-varsayılan degeri 1 yap kapat

4-bilgisayarı yaniden başlat

artık klavyen çalışır. ""

Yeni konular

Geri
Yukarı