PS3 almak mantıklı mı?

Dostum şöyle izah edeyim. Oynanmamış oyun yeni oyundur eski değildir mantığı var kendimde. Toplamda hayatım da 5 oyun falan oynadım kötü PC nedeniyle hep video izledim genelde. Yaz tatili de para biriktirip 600 700 civarı bir PS3 alacağım. Benim Online takıntım yok ve kırılmış alacağım. Yani kişiden kişiye değişir ama benim için mesela alınabilir bir cihaz kim ne derse desin. İsterse çok eski desinler ben aldığım zevke bakarım. Şunu da ekleyeyim ben oyun oynamayı çok severim ama PS4 oyunları aşırı pahalı. Ben bir oyuna o kadar para verirsem o işten zevk almam o benim için masraf kapısı olur bildiğin.

Mantıklı değil. PC üzerinden emulator ile PS3 oyunları oynanabiliniyor zaten. Biraz daha dişinizi sıkıp PS4 alabilirsiniz ikinci el.

Emulator için çok güçlü ve pahalı bir bilgisayar lazım. Testlere bakarsanız i7 8700K GTX1060 6 GB ve 16 GB RAM'li bir sistemde bile aldığı FPS'ler şu şekilde:
The Last of Us: 1080P 10 FPS.
Red Dead Redemption: 1080P 14 FPS.
God of War 3: 1080P 18-23 FPS.
Uncharted 1: 1080P 20-25 FPS.
Uncharted 2: 1080P 8-12 FPS.
Emulatorler hala stabil değil ve zevk vermez.

Taş çatlasa 2000 TL'ye nasıl bir pc toplamasını bekliyorsun?
10 yıllık PS3 almaktansa 2-3 yıllık parçalarla güncel oyunları konsol kalitesinden bile iyi oynatacak bir PC rahatlıkla toplanabilir? Kaldı ki 0 alınsa bile Ryzen sistemler de PS3'ten mantıklı bence şu an saçmalıyorsun.
Not: Konuşmak için konuşmayın :)

10 yıllık PS3 almaktansa 2-3 yıllık parçalarla güncel oyunları konsol kalitesinden bile iyi oynatacak bir PC rahatlıkla toplanabilir? Kaldı ki 0 alınsa bile Ryzen sistemler de PS3'ten mantıklı bence şu an saçmalıyorsun.

Dostum örnek olarak toplayabilir misin? Hem 10 yıllık dediğiniz PS3 şu an sahibinden de güncel olarak takip ediyorum ve 700 TL civarı alabiliriz. Siz 2000 TL'ye biraz daha iyi toplayacağımızı söylüyorsun. Hem 3 katı daha pahalı ve toplarsanız görmek isterim. Şahsen ben 3 katı daha pahalı aldığımız halde çok da iyi PC toplayamayacağınızı düşünüyorum. Niye birazcık FPS farkı için 3 katı vereyim?

Dostum örnek olarak toplayabilir misin? Hem 10 yıllık dediğiniz PS3 şu an sahibinden de güncel olarak takip ediyorum ve 700 TL civarı alabiliriz. Siz 2000 TL'ye biraz daha iyi toplayacağımızı söylüyorsun. Hem 3 katı daha pahalı ve toplarsanız görmek isterim. Şahsen ben 3 katı daha pahalı aldığımız halde çok da iyi PC toplayamayacağınızı düşünüyorum. Niye birazcık FPS farkı için 3 katı vereyim?
Sıfır alınsa BİLE dediğimi görmemişsiniz sanırım. Ayrıca ps3 720p 30fps ve ultra low civarı görüntü kalitesi sağlarken ryzenle kurulacak bir sistem 1080p 60fps high civarı bir görüntü kalitesi sunar. siz bu durumu sadece ''birazcık FPS farkı'' olarak değerlendiriyorsanız vay halinize ne diyeyim... :)
(Oyun olarak GTA 5 i referans aldım)
extra: İkinci el parçalarla bu fiyatlarla toplanacak PC ile neler yapılabileceğini anlatmıyorum bile.
2.extra: PS3 Multiplayer tarafında da oyuncu sayısı olarak da PC'nin çok gerisinde kalıyor sunduğu olanaklar da PC'nin çok gerisinde kalıyor (PC'de Battlefield 4 ün 32v32 oynanabilirken PS3'te 8v8 oynanabilmesi gibi).
Neyse benden bu kadar bunları bir ps3 sahibi olarak yazdım karar yine senin... @Ariana_05

Sıfır alınsa bile dediğimi görmemişsiniz sanırım. Ayrıca PS3 720p 30FPS ve Ultra Low civarı görüntü kalitesi sağlarken Ryzen'le kurulacak bir sistem 1080p 60FPS High civarı bir görüntü kalitesi sunar. Siz bu durumu sadece "birazcık FPS farkı" olarak değerlendiriyorsanız vay halinize ne diyeyim... :)
(oyun olarak GTA 5'i referans aldım)
Extra: İkinci el parçalarla bu fiyatlarla toplanacak PC ile neler yapılabileceğini anlatmıyorum bile.
2.extra: PS3 multiplayer tarafında da oyuncu sayısı olarak da PC'nin çok gerisinde kalıyor sunduğu olanaklar da PC'nin çok gerisinde kalıyor (PC'de Battlefield 4'ün 32V32 oynanabilirken PS3'te 8V8 oynanabilmesi gibi).
Neyse benden bu kadar bunları bir PS3 sahibi olarak yazdım karar yine senin... @Ariana_05

Dostum şu an aşırı uykum var ama ben ne desem siz almıyorsunuz şu an. Kafanızda bir şey var ve onu sürdürüyorsunuz. Sanki benimle konuşmuyor da kendi dediğin her zaman doğru olduğunu anlatan biri gibi konuşuyorsun.

Geri
Yukarı