PS3 vs Xbox 360

Ferhat55

Femtopat
Daha fazla  
Ucuz konsol almak istiyorum. Sizce PS3 mü Xbox 360 mı?
Hangi Gamepad ile daha kolay oyun oynayabilirim.
Hangisinde Online daha iyi
Hangisinin oyunları daha ucuz ve daha iyi.

Hangisinde Online daha iyi
İkisindende iki firma desteği kesti online bulman zor olabilir. Offline için önerim PS3. Exclusive oyunları gayet güzel.

Hangisinde Online daha iyi.

Xobxda Gamepass sitemi var Gamepad kişiden kişiye göre değişir PS3'de Online bedava Xbox dada bedavaydı sanırsam oyun derseniz gennelikle aynı fiyatlar 20-50TL fark olabiliyor oyun iyi derken kişiden kişiye göre değişir.

PS3'te online bedava ve bazı oyunlarının online servisleri hala devam ediyor. Ama eğer Xbox 360 alırsanız daha sonra çıkan modellerinden almanızı tavsiye ederim. İlk çıkan beyaz Xbox 360'lar kronik problemleri ile ünlü.

Ben olsam Xbox 360 alırım her ne kadar kronik sorunu olsa da.
2010 ve sonrası üretim bir Xbox 360 bakın bence.

Gamepad bakımından PS3 daha iyi bana göre ama Xbox’ın da rahattır size kalmış bu durum.

Online tarafında PS3 öne geçer çünkü çoğu Xbox 360 kullanıcılarının konsolu kırık şekilde. (Çevremde de öyle) Ayrıca Xbox 360’da online oyun oynamak ücretli.

İkisininde oyunları ucuz ve bilindik bir çok oyunu var.

Son düzenleme:
Bence PS3. Eğer Xbox 360 gücünde bir bilgisayarınız varsa asla Xbox 360 almayın. O konsolda oynayacağınız tüm oyunları PC'de de oynayabilirsiniz. Fakat exclusive olarak PS3 gerçekten çok dolu. Uncharted, The Last of Us, God of War gibi oyunları başka bir yerde bulamazsın.

Sorularına cevap olarak:
1- Xbox 360'ın Gamepad'i daha rahattır.
2-Xbox 360'ın Online'si paralı fakat PS3'ün ücretsiz. Türkiye'de daha fazla PS3 oyuncusu vardır fakat bu konsollarla pek Online düşünme. Çoğu Online kapandı ve açık olanlarda tamamen hacker oyuncular var.
3-Eğer Xbox 360 alacaksanız kırık bir konsol alın. Oyunları zor bulunuyor ( en azından PS3'e göre ). Fakat PS3'de 20-30 TL'ye kutulu güzel oyunları bulabilirsin.

Geri
Yukarı