PS4 alınır mı?

Benim şöyle bir düşüncem var: Eğer konsol size oyunlarını hala oynatabiliyorsa ve konsolda çok güzel oyunlar varsa o konsol alınır ve PS4'te o kadar güzel oyunlar var ki, mesela şu an isterseniz bir PS2 bile alabilirsiniz, şakam yok, peki neden? Çünkü içinde güzel oyunlar var, bir konsol oyun oynamak için yapılmıştır ve görevini yerine getirebiliyorsa ne kadar eskisede fark etmez. Eğer fiyatı uygunsa düşünmeden alın. He ama yok ben PS4 exculusivelerini önemsemiyorum diyorsanız Xbox One S alabilirsiniz çünkü içinde GamePass var.
Konsolların herhangi bir ömrü yoktur, konsollar tek amaç için yapılmıştır: Oyun oynamak ve siz PS4 ile sonsuza kadar oynayabilirsiniz. Konsolların bir ömrü vardır diyen kişileri hala anlamıyorum, bilgisayar değilki bu. Kaldıki PS4 desteği kesileceği zaman bu oyun oynayamayacağınız anlamına gelmez, sadece yeni oyun çıkmayacak anlamına gelir, zaten PS4'teki o bütün oyunları oynamaya ömrünüz yetmez.
Mesela be şu an Playstation 2'mdeki oyunları oynayarak çok keyifli vakit geçiriyorum, konsol 20 senelik olsa bile, yani şunu demeye çalışıyorum, konsolların ömrü yoktur.
He online oyun oynuyorsanız orası başka.

Çok haklısın kardeşim.

PS5 çıkmış olabilir ama PS4 hala desteği devam eden bir konsol alınır tabii ki.

Hocam ben size katılmıyorum. Çünkü evet istediğiniz oyunlar varsa alınabilir ama PS4 3500'den başlıyor 2. el değilse ve bu Türkiye standartların iyi para PS5 digital 6000 TL olduğu unutulmamalı. Bunun dışında PS4 artık yeni oyunlarda çok zorlanıyor. Bunu ben söylemiyorum nette testlerine bakabilirsiniz. Sırf eski oyunlar için fiyat olarak çok yüksek geldi bana ama tabii ki bütçe ve keyif meselesi. Benim fikrimce arkadaş yeni oyunlara da göz atmak istiyorsa yeni nesil Series S alıp 4000 TL'ye yanına Game Pass alırsa içerisinde +300 oyun EA Play Bethesda oyunları ve Xbox Game studios oyunları (Bethesda dahil) çıktığı ilk günden Game Pass'te olacak. Karar tabii arkadaşın.

Hocam ben size katılmıyorum. Çünkü evet istediğiniz oyunlar varsa alınabilir ama PS4 3500'den başlıyor 2. el değilse ve bu Türkiye standartların iyi para PS5 digital 6000 TL olduğu unutulmamalı. Bunun dışında PS4 artık yeni oyunlarda çok zorlanıyor. Bunu ben söylemiyorum nette testlerine bakabilirsiniz. Sırf eski oyunlar için fiyat olarak çok yüksek geldi bana ama tabii ki bütçe ve keyif meselesi. Benim fikrimce arkadaş yeni oyunlara da göz atmak istiyorsa yeni nesil Series S alıp 4000 TL'ye yanına Game Pass alırsa içerisinde +300 oyun EA Play Bethesda oyunları ve Xbox Game studios oyunları (Bethesda dahil) çıktığı ilk günden Game Pass'te olacak. Karar tabii arkadaşın.
Şimdi şöyle bir şey var: PS4'teki çoğu oyun harddisk'i yüzünden bir bottleneck yaşıyor ve bu da FPS dalgalanmalarına yok açıyor ve bu olay bir SSD takarak düzelebiliyor, mesela büyük ihtimal bana Cyberpunk 2077'yi örnek göstereceksiniz ve oyunun bu kadar dalgalı çalışmasının ana sebebide bu, kaldıki PS4 yeni oyunlarda dediğiniz kadarda kötü çalışmıyor, tamam biliyorum aşırı yeni oyunlarda çoğu zaman FPS 30'un altına düşüyor ama "oynanmaz bu" denilecek şekildede bir performans düşüşü yok, he birde adam eğer Playstatione exculusive'lerini oynamak istiyorsa bunu Xbox'ta yapamaycağını unutmayalım.

PS Plus oyunlar her ne kadar görmezden gelinse de oyunları son zamanlarda gayet güzel. Nisan'da Days Gone verildi, Mayıs ayında ise BF5. Play at Home etkinliğinde tüm PlayStation oyuncularına Horizon Zero Dawn hediye edildi. Fiyatı uygunsa alınabilir.

Series S öneren arkadaşlar görüyorum, PS4 ile Series S fiyatları birbirine o kadar yakın mı?

Şimdi şöyle bir şey var: PS4'teki çoğu oyun harddisk'i yüzünden bir bottleneck yaşıyor ve bu da FPS dalgalanmalarına yok açıyor ve bu olay bir SSD takarak düzelebiliyor, mesela büyük ihtimal bana Cyberpunk 2077'yi örnek göstereceksiniz ve oyunun bu kadar dalgalı çalışmasının ana sebebide bu, kaldıki PS4 yeni oyunlarda dediğiniz kadarda kötü çalışmıyor, tama biliyorum çoğu zaman FPS 30'un altına düşüyor ama "oynanmaz bu" denilecek şekildede bir performans düşüşü yok, he birde adam eğer Playstatione exculusive'lerini Xbox'ta oynayayamiyacağınıda unutmayalım.
Tabi sonuçta bütçe ve tercih meselesi.

Ben kullanıyorum, alma. Git Xbox Series S al onun yerine. Oyunlar aşırı pahalı, durumun iyi değilse oyun oynayamazsın. En basitinden Max Payne 1 bile indirimlerle 30-40 TL'ye düşüyor. İndirimlerle GTA Vice City 40-45 TL kesinlikle tavsiye etmiyorum.

PS 4 almak istiyorum 2021 sonuna doğru alacağım. Fiyat ucuz. Sizce doğru karar olur mu, beni kaç yıl götürür ve ekran olarak monitör alınır mı?
Ama eğer online oynamak istiyorsan eski nesil bir konsolu asla önermem, desteği kesildiği an ortada kalıverirsin.
Ben kullanıyorum, alma. Git Xbox Series S al onun yerine. Oyunlar aşırı pahalı, durumun iyi değilse oyun oynayamazsın. En basitinden Max Payne 1 bile indirimlerle 30-40 TL'ye düşüyor. İndirimlerle GTA Vice City 40-45 TL kesinlikle tavsiye etmiyorum.
İyide bu Playstation'nun suçu değilki, evet biliyorum Xbox'un GamePass'i var ama sırf bunun için Playstation'nın aşırı kaliteli exculusive oyunlarını bir kenara atamayız.

Ama eğer online oynamak istiyorsan eski nesil bir konsolu asla önermem, desteği kesildiği an ortada kalıverirsin.

İyide bu Playstation'nun suçu değilki, evet biliyorum Xbox'un GamePass'i var ama sırf bunun için Playstation'nın aşırı kaliteli exculusive oyunlarını bir kenara atamayız.
Dostum bir oyuna 620 TL verilmez. Sony direkt kur üzerinden çeviriyor fiyatları. Bilgisayarda 20 TL'ye satın aldığım oyunu PS4'te 80 TL'ye satın almak istemiyorum. Yakın zamanda eski oyunlardaki kur standartını bile yukarıya çektiler. Zamanında ben de Days Gone'ı 280 TL'ye satın almıştım lakin artık bu psikolojinin daha ötesinde. Ben arkadaşa samimi ve dostça bir şekilde diyorum. Durumun orta ve altıysa bu konsolu alma. Kendisi oyun fiyatlarına bakıp fikir sahibi olabilir. Bi' Plus olmuş 40 TL.
Untitled.png

Dostum bir oyuna 620 TL verilmez. Sony direkt kur üzerinden çeviriyor fiyatları. Bilgisayarda 20 TL'ye satın aldığım oyunu PS4'te 80 TL'ye satın almak istemiyorum. Yakın zamanda eski oyunlardaki kur standartını bile yukarıya çektiler. Zamanında ben de Days Gone'ı 280 TL'ye satın almıştım lakin artık bu psikolojinin daha ötesinde. Ben arkadaşa samimi ve dostça bir şekilde diyorum. Durumun orta ve altıysa bu konsolu alma. Kendisi oyun fiyatlarına bakıp fikir sahibi olabilir. Bi' Plus olmuş 40 TL.Eki Görüntüle 1025962
İşte bende onu diyorum, bu Playstation'nın sıkıntısı değil, Türkiyenin sıkııntısı, kaldiki Xbox'ta direk kur üzerinden veriyor(evet biliyorum GamePass'i var). Bildiğim kadarıyla hep oyunun fiyatlarını çıktığı zaman ile aynı bırakan platform Steam ve o da sadece PC'de mevcut.
Ha birde ikinci el oyun diye bir şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı