PS4 Alınır mı?

Berke Çimen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar PS4 almayı düşünmekteyim ama iyi bir model almak istiyorum. Yani gerekirse 1 sene beklerim. Sizce ne yapmalıyım? Hemen almalı mıyım yoksa beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS Pro çıktı diye SONY PS4'e oyun desteğini kesmeyecek. SONY bunu kendisi açıkladı. PS Pro'ya çıkan tüm oyunlar aynı anda PS4'e de çıkacak. Zaten PS Pro'nun tek esprisi bana göre 4K desteği olması. Gerçi PS4'e HDR güncellemesi de gelecek. Yani 4K televizyonun yoksa yeni çıkacak olan PS Pro'yu almak mantıksız olacak. Zaten 2000 TL olacak diyorlar. Hazır PS4 indirimdeyken almalısın.

PS Pro çıktı diye SONY PS4'e oyun desteğini kesmeyecek. SONY bunu kendisi açıkladı. PS Pro'ya çıkan tüm oyunlar aynı anda PS4'e de çıkacak. Zaten PS Pro'nun tek esprisi bana göre 4K desteği olması. Gerçi PS4'e HDR güncellemesi de gelecek. Yani 4K televizyonun yoksa yeni çıkacak olan PS Pro'yu almak mantıksız olacak. Zaten 2000 TL olacak diyorlar. Hazır PS4 indirimdeyken almalısın.
Elimdeki TV özellikleri:
Ekran
4K Ultra HD LED
Çapraz ekran boyutu (metrik)
126 cm
Çapraz ekran boyutu (inç)
50 inç
Ekran çözünürlüğü
3840x2160
En-boy oranı
16:9
Parlaklık
300 cd/m²
Görüntü güçlendirme
  • Pixel Plus Ultra HD
  • Doğal Hareket
  • 700 Hz Perfect Motion Rate
  • Micro Dimming Pro
  • Ultra Çözünürlük

Bence PC topla. PS4 aşırı masraflı diyebilirim. Hem oyuna para yetiştiriyorsun hem plus üyelik sistemine para yetiştiriyorsun. Eğer bütçeniz PS4 kaldırmaya yetiyorsa alın. Yeni çıkan güncel oyunlar bile spotçularda 200 liranın aşağısında değil. PS4 alacağınız paraya daha az koyup PC toplayın. Bütçenizi en fazla 1500 TL sayıyorum. O fiyata 2. el GTX 760-770 li bir sistem toplayabilirsiniz. Ekran kartını 2. El alıp gayet güzel bir sistem kurulabilir. Ayrıca PS4 den daha performanslı.

Elimdeki TV özellikleri:
Ekran
4K Ultra HD LED
Çapraz ekran boyutu (metrik)
126 cm
Çapraz ekran boyutu (inç)
50 inç
Ekran çözünürlüğü
3840x2160
En-boy oranı
16:9
Parlaklık
300 cd/m²
Görüntü güçlendirme
  • Pixel Plus Ultra HD
  • Doğal Hareket
  • 700 Hz Perfect Motion Rate
  • Micro Dimming Pro
  • Ultra Çözünürlük
Bence 4K desteği için yeni PS alınmaz. Yani aynı oyunlar zaten PS4' çıkacak. Youtube'ye yazarsan bak. Ben PS4'ün grafiklerini gayet başarılı buluyorum. Yani bence bilgisayardan farkı yok. Bütçen varsa ve grafik takıntın varsa PS Pro al derim. Ama fazla önermem.

Bence PC topla. PS4 aşırı masraflı diyebilirim. Hem oyuna para yetiştiriyorsun hem plus üyelik sistemine para yetiştiriyorsun. Eğer bütçeniz PS4 kaldırmaya yetiyorsa alın. Yeni çıkan güncel oyunlar bile spotçularda 200 liranın aşağısında değil. PS4 alacağınız paraya daha az koyup PC toplayın. Bütçenizi en fazla 1500 TL sayıyorum. O fiyata 2. el GTX 760-770 li bir sistem toplayabilirsiniz. Ekran kartını 2. El alıp gayet güzel bir sistem kurulabilir. Ayrıca PS4 den daha performanslı.
Bu saatten sonra GTX 760 alınmaz bence. Asıl o fiyata o ekran kartını kullanan bir bilgisayar almak yerine PS4 almak daha mantıklı.

Elimde PC var zaten
AMD FX 6300 MSI R7 370 şuanki amacım PS4.

Bence 4K desteği için yeni PS alınmaz. Yani aynı oyunlar zaten PS4' çıkacak. Youtube'ye yazarsan bak. Ben PS4'ün grafiklerini gayet başarılı buluyorum. Yani bence bilgisayardan farkı yok. Bütçen varsa ve grafik takıntın varsa PS Pro al derim. Ama fazla önermem.

Bu saatten sonra GTX 760 alınmaz bence. Asıl o fiyata o ekran kartını kullanan bir bilgisayar almak yerine PS4 almak daha mantıklı.
Peki Sony yeni bir PS çıkarır mı? Ona göre duyduma göre bazen sistem değişiyormuş 100 Mhz ise bazı modelinde 120 Mhz oluyormuş böyle bir şey olurmu?

Özür dilerim, bilmiyordum. Bence PS4 vereceğiniz paraya upgrade yapın derim. 1200-1300 liraya güzel bir upgrade olabilir ama PC niz çok kötü bir şeye benzemiyor. İşlemciyle anakartı intel yapıp kalan paraya biraz daha zorlanıp RX 470 alınabilir. Ama yinede güzel bir bilgisayara sahipsiniz. PS4 ün özel oyunlarını oynamak istiyorsanız alın tabii ki. Gayet güzel özel oyunlar geliyor. Hayırlı olsun diyorum. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı