PS4 Dijital Oyunların Güvenliği

Adamın Biri

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşlar öncelikle forumdaki diğer konulara bakınız diyecek arkadaşlar lütfen konuya dahil olmasın Playstation bölümünde 107 sayfa içerik var hepsini tek tek kontrol etmem bu dar zaman içinde imkansız ayrıca arama kısmında meramımı yazdığımda istediğim konular karşıma çıkmıyor.

Gelelim yardımınızı istediğim konuya. Arkadaşlar ben şimdi 2. el PS4 alacağım ama şöyle bir sıkıntım var.
Baktığım ilanlarda PS4 + oyunlu ilanlar ve oyunların çoğu digital bu oyunların güvenliğini nasıl sağlayabilirim? İnternette P1 P2 hakkı vb. şeyler var ve bu p1 p2 hakkı. vb konular nedir bilmiyorum internetten araştırdım bulamadım.

1. P1 P2 vb. haklarının içeriği nedir ?
  2. PSN üyelik alırken karşıdan hangi bilgileri almalıyım ?
  3. Yeni bir PSN hesabı açarsam aldığım kişinin hesabında ki oyunları kendi PSN hesabıma aktarabilir miyim ?
  4. Online oyun alt yapısına sahip oyunlarda ki kullanıcı adları şifreleri nasıl güvenliğini sağlayabilirim ?
  5. Satın aldığım kişi PS4 içinde ki digital oyunları silme, geri iade etme başkasına satma riskleri var mıdır ? varsa bu riskleri nasıl engellerim ?
  6. Sony garantili ürün almayı düşünüyorum bu yüzden alacağım PS4'ün kaç aylık garantisi vardır onu nasıl öğrenebilirim ?
  7. Son olarak başka nelere dikkat etmeliyim ?

Konu hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim 1500 TL 1600 TL'ye 17 18 adet digital oyunla satan kişiler var. Ayrıca şu oyunun internette p1 hakkını sattım p2 hakkını sattım vb. emareler de var ben PS4 aldıktan sonra bu kişi oyunları satabilme korkusu içindeyim. Şimdi çıkıp sıfır ürün al diyen arkadaşlar çıkacaktır ama bütçem max 1600 1700 TL. Sıfır aldığım taktirde çok fazla oyun alamayacağım bu yüzden 15 16 adet oyunla satan kişilerden temiz PS4 almayı düşünüyorum lütfen bu konuda bu şekilde de telkinde bulunmayınız. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Saygılarımla
Adamın Biri

Satın alacağın kişi PSN hesabını verirse oynarsın. Bunun bilgilerini felan değiştirirsin. Dijital oyunlar Playstation Plus üyeliği ile oynanıyor. Arkadaşa söyle PS Plus hesabını da verirmisiniz diye. O zaman rahat oynarsınız.

Dijital oyunlar Playstation Plus üyeliği ile oynanıyor.
Online oyunlar Playstation Plus üyeliği ile oynanıyor :). Playstation Plus olmasa bile dijital oyun alıp oynayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı